Prosinec 2009

Nana - recenze

27. prosince 2009 v 18:18 | XTifa

Mám celkem ráda romantické anime a tak Nana bylo pro mě to pravé ořechové :) Navíc zde svou velkou část zastupuje i hudba. Bylo tehdy jedno z mých nejoblíbenějších ♥ Snad si někdy najdu čas a podívám se na něj znovu.

Dvacetiletá Nana Komatsu se hodlá kvůli svému příteli Shojimu přestěhovat do Tokya, kde se chce najít práci a začít nový život. Ve vlaku do tohoto japonského města zbořených snů potká Nana zvláštní dívku, která by se dala považovat za Nanin protiklad. Rozpovídají se spolu, a tak jim ani nevadí dlouhá cesta do Tokya. Jakmile však vystoupí z vlaku a Nanu vyzvedne Shoji, druhá dívka zmizí. Nana se nastěhuje k Shojimu, ale vrzy pozná, že to nebyl zas tak dobrý nápad, a tak si jde hledat jiné bydlení. Najde velmi levný byt v jednom starém domě, ovšem, je tu malý problémek - není jediná, kdo se o byt zajímá. Dívka, která si s ní povídala ve vlaku si byt totiž prohlížela už před ní. Nakonec se však pro dívky najde celkem dobrý kompromis - budou v bytě bydlet spolu a co je na tom nejlepší, každá z nich bude platit jen polovinu nájmu. Nana se nakonec dozví, jak se jmenuje ta druhá dívka, která si do Tokya nepřivezla nic jiného než kytaru a malou příruční tašku, je to Nana Osaki. Postupem času však dívky nebudou mít společné jenom jméno a věk...
Zatímco Nana Komatsu, kterou teď budu nazývat přezdívkou, kterou jí vymyslela druhá Nana - "Hachi," si to všechno užívá, druhá Nana nikdy nemluví o sobě, ani o její záhadné spojistosti s kytaristou s celkem známé skupiny "Trapnest," Renem, Hachi o ní ví jen to, že je zpěvačkou ze skupiny "Blast" a v Tokyu má hodně přátel. Postupem času se však Hachi rozchází s Shojim a přijdou krušné časy, kdy oplakává rozchod se Shojim a snaží se najít si nového přítele. Co se jí týče, nemá ohledně tohohle vůbec štěstí, a tak se ohledně toho naskytne mnohem víc, než jen smutek z rozchodu. A Nana zase řeší problémy okolo Rena, okolo Hachi, která si pěkně podělá život a vlastně se snaží přijít na mnoho souvislostí ohledně jejího života.

Anime Nana online sledujte ZDE!! (Je potřebná registrace).

Death Note - recenze

27. prosince 2009 v 17:55 | XTifa

Death Note je jedno z těch klasik, které nesmí v anime listu žádného Otaku chybět ;) Postavy dokonalé vystižené, o soundtracku k tomuto anime ani nemluvě :3 Akorát prostředí se mi moc nelíbilo a občas vám může připadat místami nudné.. Ale zpracování Death Note v podobě filmu si u mě opět vyšplhl na horní příčky a tak se u mě tohle anime řadí mezi best of :)

Svět je plný zlých lidí, kteří zabíjejí ostatní a tím se z nich stávají kriminálníci. Spravedliví lidé tyto kriminálníky nenávidějí a chtějí je zprovoznit ze světa. Jedním z takových spravedlivých lidí je Yagami Light (Raito). Není to obyčejný školák, ale velmi nadaný génius, který vyřeší jakoukoliv záhadu. Na začátku příběhu se dostáváme do úplně pochmůrného světa, kde žijí Shinigami (bohové Smrti). Každý z nich vlastní svůj zápisník smrti zvaný Death Note. Jeden znuděný Shinigami jménem Ryuk ztratí svůj zápisník smrti ve světě lidí, kde hrozí, že ho najde nějaký člověk. Kdokoliv se zápisníku dotkne, bude schopen do něj zapisovat jména lidí, které chce uvést k smrti a uvidí Shinigami, což normálně lidé nedokážou. No a jednou když si tak Light půjde ze školy, tak zápisník najde a spatří Ryuka. Nejdříve nebude věřit takovému nesmylu, že se zapíše jméno osoby do zápisníku a ona zemře. Zvědavost mu ale nedá pokoj a večer v televizi budou jmenovat nové kriminálníky a Light je schválně zkusí zapsat do zápisníku. A jako zázrakem kriminálníci za chvíli náhle zemřou na infarkt. Light si uvědomí, že tímto může zprovodit ze světa všechno zlo a zabít všechny zlé lidi. Light začne zabíjet jednoho zločince za druhým, ale polici začne být velmi divné, že všichni najdednou umírají na infarkt a tak si najmou detektiva přezdívaného L (Ryuzaki, právé jméno: Lawliet), který má neznámou identitu a zatím se nenašel případ, který by nevyřešil. L přijde na to, že někdo je schopný nějákým způsobem zabíjet lidi na dálku. Light se zase bude snažit zbavit se L, ale to je nemožné, jelikož do zápisníku musíš uvést jméno a je nutné vědět, jak dotyčná osoba vypadá. A jelikož je L sám osobě záhadou, Light ho nemůže zabít...

Death Note online sledujte ZDE!!


Bleach - recenze

27. prosince 2009 v 17:49 | XTifa

Dalo by se říct, že Bleach je jedno z těch prvních anime, které mě přivedlo k tomu, abych se o anime začala zajímat mnohem víc :) Skvělé charaktery, nadpřirozené schopnosti a bytosti, najde se zde i život ze školního prostředí. Každý Otaku se mohl seznámit právě s tímto anime, ať chtěl nebo ne :D Když to shrnu - epické, dobrodružné a poutavé. Akorát nevýhodou je počet epizod. Dál než po cca 150 díl jsem už nedokoukala, nějak mě to už přestalo brát..

Patnáctiletý Ichigo Kurosaki je normální středoškolák, který má však zajímavou schopnost vidět duchy. Avšak kromě toho, že s nimi občas prohodí pár slov to jeho život vůbec neovlivňuje. Až jednoho dne mu oknem do pokoje vleze tajemná dívka v černém kimonu a s katanou u pasu, která je nejprve velmi překvapená, že ji Ichigo může vidět, ale za chvíli se mu představí jako shinigami Kuchiki Rukia a řekne mu jak se to ve skutečnosti má s posmrtným životem. Všechny duše (shinigami označovanými jako pluska) se po smrti automaticky přesouvají do Soul Society (společenstvo duší), ale některé jsou kvůli hříchům či silným vztahům k nějaké osobě nebo věci připoutány k tomuto světu, proto jim z hrudi visí krátký řetěz. Jenomže čím déle se tyto duše potulují po světě, tím více chátrají a jejich řetěz se zkracuje a rezaví až jim zmizí úplně. Potom se promění v hollow, zlé monstrum, kterému zbyla jen nenávist k ostatním duším a nekonečný hlad, který se snaží zahnat jejich požíráním. A právě proto se v Soul Society trénují shinigami, bohové mrtvých, kteří mají za úkol zabíjet Hollow a posílat pluska do Soul Society, na to mají meče, kterým se říká zanpakutou. Všechny 3 bytosti můžou v reálném světě vidět jenom lidé s velkým reiatsu (duševní silou) jako Ichigo. O tom, že hollow někdy jdou i po takových lidech se již Rukia nestačí zmínit, neboť jeden zaútočí na dům. Ichigo, který si naivně myslí, že ho může porazit, se postaví proti němu, od smrti ho zachrání Rukia, která ale schytá ránu místo něj. Zraněná shinigami mu řekne, že jestli chce zachránit sebe i svoji rodinu, musí si do srdce vrazit její zanpakutou a vzít si tak její síly. Všechno se povede a Ichigo hollowa lehce zabije. Kvůli jeho obrovksému reiatsu vzal Ichigo Rukii všechny její sily, ne jenom část, jak původně plánovala, a tak musí Rukia nějakou dobu zůstat v reálném světě a práci shinigami zatím musí vykonávat Ichigo. Ale toto netrvá dlouho, protože Rukiin čin je v Soul Society zakázán, a tak pro ni po nějaké době přijdou jiní shinigami, aby ji odvedli zpět a mohl začít soud. Ichigo se jim v tom samozřejmě snaží zabránit, ale rozdíl v jejich síle je natolik propastný, že po boji Ichigo přijde o své shinigamské síly a pravděpodobně by i zemřel, kdyby ho nenašel obchodník se Soul Society Urahara Kisuke. Ten mu ošetří rány a podrobí ho tvrdému tréninku, aby své síly získal zpět a za pár dní se se svými spolužáky, kteří v sobě nedávno oběvili podobné schopnosti Ishidou Uryuu, Sadem "Chad" Yasutorou a Inoue Orihime, a mluvící kočkou Yoruichi vydá Ichigo do Soul Society, aby Rukie oplatil tehdejší záchranu života.

Bleach online sledujte ZDE!! (Je potřebná registrace).

Dáreček od Chocoba pro všechny FF fans!!

25. prosince 2009 v 18:02 | XTifa |  Final Fantasy News
Dneska jsem se šla kouknout co nového na bonuswebu a co nevidím, Chocobo (admin) pro nás všechny udělal jakoby dárek v podobě videa pro všechny Final Fantasy fanoušky :) Kdo ho ještě neviděl, nech se koukne ;)


Štědrý den ^_^

25. prosince 2009 v 17:36 | XTifa |  My diary
Satéé mina :D Tak Štědrý den je za náma, tak bych se ráda dozvěděla copak vám nejvíc udělalo radost pod stromečkem? :D Mě nejvíc potěšil tablet :D Potom jsem dostala ponožky XD, kosmetiku aj.. Ale Vánoce ještě nejsou za náma, hrozně moc se těším na silvestr a Nový rok :) Tak se pochlubte co jste dostali vy :D

P.S. SBé co máte jenom ICQ, pokud chcete být se mnou v kontaktu tak si založte skype prosím :) Na ICQ už skoro vůbec nejsem a ani nebudu, takže je to na vás, jestli si ho založíte..

- Vaše XTifa :)Nový vánoční design!!

25. prosince 2009 v 17:15 | XTifa |  Kabátky blogu
Tak..bylo na čase sem dát nový vánoční design, ale trošku mi to trvalo :D No doufám, že se vám líbí, docela mi to dalo práci :D
Název: Merry Christmas!
Spokojenost: 90%
Hlavní myšlenka: Vánoce a nový rok :D
Pár slov od XTify: Není co dodat..myslím, že je trochu přeplácaný, ale vám se takové asi líbí že? :D ...

Náhled:


Já a tento blog rozcestník

25. prosince 2009 v 16:22 | Yumi

Krátký životopis - něco málo (spíš hodně) o admince tohoto blogu

Deníček - všelijaké hlody z mého života + sem tam moje grafika

Moje tvorba - grafika na počítači, kresby, videa a vše možné..

Co se jinam nevešlo aneb to ostatní - články, které nebyly kam zařadit

Úvahy, fejetony a jiné - zamyšlení nad různými tématy

Kabátky blogu - všechny designy, které byly na tomto blogu

Akce, festivaly, cony - reporty a zážitky z festivalů, kterých jsem se zúčastnilaAnime rozcestník

25. prosince 2009 v 16:15 | Yumi

ANIME = JAPONSKÝ ANIMOVANÝ SERIÁL

Anime je označení animovaných filmů a seriálů, které jsou kresleny japonským stylem manga.
Je zvykem ho dělit na TV seriály a filmy. Pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější, a vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí. Pokrývá širokou škálu žánrů - od akčních seriálů přes detektivky až po psychologická dramata. Obvykle se vysílá v televizi, distribuje na DVD nebo publikuje jako videohry.
V Česku mezi nejznámější představitele anime patří například seriál Pokémon nebo film Cesta do fantazie. Z hlediska západní kultury se může jevit jako překvapivé, že řada japonských animovaných filmů je zaměřena spíše na dospělé diváky.


V tomto rozcestníku máte seznam jednotlivých anime, které znám a líbí se mi.
Mohu je na začátek sledování vřele doporučit! ^^
Postavy / Recenze + vlastní názor /
Postavy / Recenze + vlastní názor /


Postavy / Recenze + vlastní názor /

Veselé Vánoce!!

23. prosince 2009 v 19:51 | XTifa |  My diary
Takže :) Udělala jsem vám diplomek k Vánocům, které už začínají zítra :) Já se teda těším hrozně moc :D Hlavně na ty dárečky, už vím co budu mít :D... Tak doufám, že se vám diplomek líbí :)

- Vaše XTifa

Noctův nový outfit

22. prosince 2009 v 17:14 | XTifa |  Final Fantasy News
Square Enix učinila další příležitost předvést své partnerství s Roen tím, že vynalezli nový Final Fantasy Versus XIII kostým Jump Festa. Nový outfit je pro Noctise, ale neví se, kdy ho začne nosit, nebo by mohl případně nahradit jeho nastávající. Zde jsou někeré fotky :D No já nevím..mě se líbí takový jaký má teď aneb ten stávající :D
_______________________________________

free counters