Květen 2010

Lolita styly

28. května 2010 v 17:00 | XTifa
Pro holky a dámy

- Gothic Lolita (Gosurori) - Asi nejznámější podstyl z celého módního odvětví. Šaty tohoto stylu jsou nejčastěji v černé barvě, případně jde o kombinaci černé a bílé barvy (většinou černé šaty s bílými krajkami). Mezi oblíbené doplňky patří například přívěšky s křížky, obojky,...

- Sweet Lolita (Amairori, Sladká Lolita) - Velmi sladký a dívčí styl. Převažují světlé a pastelové barvy, tj. bílá, růžová, bledě modrá, světle zelená, červená, šaty mívají velké množství krajek a volánů. Oblíbené jsou potisky zvířátek, cukroví,...

- Classic Lolita - Styl, který se nejvíce zaměřuje právě na starodávnost. Krajky jsou zde většinou nahrazené volány, střihy i barvy jsou velmi decentní. Nejčastějšími barvami bývají starorůžová, černá, bílá, hnědá, krémová, tmavě zelená, tmavě modrá apod.

- Punk Lolita - Více moderní lolita šaty. Inspiraci čerpá ze stylu Visual Kei. Tartanové (kárované) vzorky, nepravidelný střih šatů, většinou kombinace s černou barvou, potisky na šatech.

- Casual Lolita - Jednoduché všední modely, obvykle obyčejné tričko s potiskem (krátký rukáv, může být i výstřih,...) a málo zdobená sukně se spodničkou, případně nějaké drobné lolita doplňky.

- Wa-Lolita - Lolita šaty připomínající japonské kimono. Mají velmi široké rukávy, pás obi a sukni se spodničkou.

- Sailor Lolita - Styl inspirovaný japonskými školními uniformami, které připomínají námořnické oblečky.

- Kurorori - Lolitka celá v černém.

- Shirorori - Lolitka celá v bílém.

- Erololi - Sexy verze lolity. Obvyklé jsou korsety, krajky, bombarďáčky - přesto má však dívka vypadat maximálně sugestivně, nikoliv obscénně!

- Guro Lolita - Hlavně umělecký styl využívaný pro dramatické fotky - jde o dívku v nejčastěji bílých lolita šatech, které jsou zacákané krví, či působí podobně dramatickým stylem.

- Qi-Lolita - Styl inspirovaný čínskou módou.

Pro chlapce a pány

- Kodona - "mladý princ". Halenky s volány a kalhoty, které končí u kolenou, pod nimi punčocháče či nadkolenky. Tento styl však nosí spíše dívky, třebaže jde o pánský styl.

- Dandy - Střídmá kodona, muž takto oblečený má spíše připomínat mladého aristokrata, časté jsou cylindry, kapesní hodinky, dlouhá saka a kalhoty, vesty, polobotky,...

- Prince - Často používaný termín, který znamená to samé, jako "kodona".

- Elegant Gothic Aristocrat - Styl založený umělcem Manou. Jde o "gotického aristokrata", tedy častá je kombinace černé a bílé, oblečení je velmi elegantní, výjimkou nejsou ani dlouhé sukně.

Gothic Lolita - definice

26. května 2010 v 17:26 | XTifa
V tomto článku jsem vám sepsala něco málo o jednom z japonských stylů a to gothic lolitě :) Berte prosím na vědomí, že mi to trvalo dost času sepsat, takže bych uvítala kdyby to opět nikdo nekopíroval!! předem dík :D

Btw..jo a omlouvám se za neaktivitu..na blog prostě nebyl čas..(poslední dobou nějak letí xD) Takže zpět k tématu..

Gothic Lolita (ゴスロリ, Gosurori; alternativní názvy: Loli-Goth, Goth Loli, G-LOL)

- je to módní styl mladých dívek, který čerpá inspiraci z viktoriánské doby a rokoka. Účelem lolitky je vypadat co nejroztomileji, případně působit jako elegantní dáma ze starých časů. Nesmí se ale zaměňovat se stylem Goth.

Hlavním znakem této módy je velmi široká sukně sahající ke kolenům. Šaty mají většinou hodně volánků nebo krajek, některé modely působí starodávně či temně, jiné naopak velmi sladce a roztomile, oblíbená je také kombinace se stylem zvaným steampunk. Velkou inspirací je viktoriánská doba a rokoko. Na hlavě nosí lolitky široké ozdobné čelenky z krajek a drobných ozdob (např. látkových růžiček, drobných mašliček, oblíbené jsou i perličky apod. Tento typ doplňků se mezi lolitkami nazývá "headdress"), velké ozdobné mašle, malinké korunky, kloboučky či čepičky, které se většinou nedávají doprostřed hlavy, ale na stranu, ozdobné hřebínky s květinami, pírky či síťkou, některé dívky nosí i bonet. Pod šaty se nosí spodničky, které dělají sukni velmi širokou. Oblíbené jsou vzorkované podkolenky s krajkou na lemu, zdobené boty na platformě, případně nízké "školní" boty (tzv. "mary janes"). Běžné jsou decentní blůzy, trička s roztomilými potisky, u některých stylů také korzety.

Jako doplňky s sebou lolitky často nosí krajkovaná paraplíčka a vějíře, na fotkách či na srazech můžeme narazit i na lolitky s plyšáky (nejčastěji medvídky nebo králíčky), nebo porcelánovými panenkami. Oblíbené jsou také taštičky ve tvaru srdíček, kabelky s mašlemi apod. Na krku nosí lolitky většinou starodávné kameje (medailonky), korálky, perličky, krajky, u některých stylů i obojky.
Většina dívek se takto obléká jen na koncerty japonských skupin, nebo na cony (sjezdy fanoušků anime). Některé skupinky děvčat v tomto oblečení chodí po hradech a zámcích, aby udělaly fotky. Některé chodí takto i do školy a do práce. V Tokiu je přímo jedno takové místo, kde se Gothic Lolitky scházejí - Park Yoyogi.
Právě v Japonsku, které je kolébkou tohoto stylu, je "lolita" nejoblíbenější, ale v poslední době tato móda proniká i na jiné kontinenty, samozřejmě také do Evropy.

Časopis Gothic & Lolita Bible se zabývá čistě jen touto módou. Vychází nepravidelně a obsahuje množství fotografií, různé střihy a módní tipy. Od roku 2007 vychází i anglická verze tohoto časopisu. Taktéž je hodně populární časopis Gosu Rori, který se zaměřuje na střihy šatů. Pro některé lolitky však není tato móda pouze záležitostí oblečení, ale také životním stylem. Tyto dívky se snaží se působit jemně, elegantně a distingovaně, vyhýbají se vulgární mluvě, nechovají se hrubě, chtějí působit ženským dojmem. Často se zajímají o hudbu, divadlo, literaturu a jiné formy umění, některé se rády věnují šití nebo vaření.


Otaku - vysvětlení tohoto pojmu

19. května 2010 v 15:00 | XTifa
Možná by vás některé zajímalo, odkud se tohle slovo vzalo a proč ho tak často používáme..tady jsem vám sepsala definici co to vlastně to slovo "Otaku" znamená a na konci najdete jednotlivé druhy otaku :D Já myslím, že jsem něco mezi prvním a druhým :D Prosila bych abyste to nikdo nekopírovali!! protože mi to dalo hodně práce napsat a vyhledat ;)

Otaku (おたく)

- je japonský hanlivý výraz pro počítačového nadšence nebo označující osobu, která je posedlá zálibami jako je anime, manga či elektronické hry. Tento termín se v Japonsku pro nadšence anime/manga tvorby kvůli svému velmi silnému negativnímu zabarvení nepoužívá.

Původ slova Otaku

- slovo otaku je odvozené z japonského termínu pro cizí dům nebo rodinu. Dnešní slang se liší od starého užití tím, že je psáno pouze v hiraganě nebo katakaně. Jeho první použití se datuje od 80. let 20. století. Zdá se, že jej poprvé veřejně použil Akio Nakamori roku 1983 v sérii Vyšetřování Otaku, vydávané v lolicon magazínu Manga Burikko. Akio Nakamori si povšiml, že je toto oslovení běžně používáno mezi počítačovými nadšenci. Označení popisovalo osobu, která komunikuje se sobě rovnými pomocí odtažitých, formálních zájmen a tráví většinu času doma. Slovo vstoupilo v Japonsku do běžné řeči kolem roku 1989. 
V dnešním japonském slangu otaku popisuje fanouška posedlého specifickým tématem nebo koníčkem. Nejčastěji se užívá anime otaku (ten, kdo čas od času tráví v kuse několik dní bez odpočinku sledováním anime) a manga otaku (nadšenec japonských kreslených novel), pasokon otaku (PC nadšenci), gému otaku (hráč počítačových her) a otaku, což jsou radikální fanoušci japonských idolů, převážně mladých zpěvaček. 

Jak poznáte Otaku?

1. Druh Otaku - tento druh otaku kouká jen na anime či čte mangu. Chodí normálně oblečený apod. Tohle je tzv. Slabý Otaku.

2. Druh Otaku - tento typ Otaku je zvláštní v jedné věci. Vypadá to jako by se báli dát najevo že jsou Otaku. Chodí na srazy, Cosplaye, animefest ale ovšem v normálním životě jsou nohama na zemi. Zkoukli pár Anime a mangy.

3. Druh Otaku - jsou to blázni tak byste to řekli vy. Viděli spoustu anime, mají blogy o anime, čtou mangy a vědí o anime své. Milují japonsko-módu, hudbu a taky se tak malují oblíkají.


Akihabara - město otaku srazů, cosplayů a festivalů


Oznámení o příchodu xD

18. května 2010 v 11:05 | XTifa |  My diary
xtifa-world.blog.cz
Ohayou ^^ jdu vám oznámit, že se cítím už mnohem lépe :)..týden jsem hodila blog za hlavu a odpočívala..ode dneška to chci napravit a přidat několik článků, abyste sem nechodili zbytečně xD ale upozorňuji, že pozastavení obíhání SBé ještě nějakou dobu potrvá! ehm tak toť vše no :D mějte se dobře a vydržte se ještě učit těch pár týdnů :D já toho zase budu mít hodně na opisování x_x"

- Vaše XTifa, která už chce prázdniny  *__* :DD

ARGH!! stupid sickness!! x(

11. května 2010 v 13:36 | XTifa |  My diary
xtifa-world.blog.cz
Sate mina..včera jsem chtěla tady něco přidávat, ale nemohla jsem kvuli bolesti hlavy a rýmě, kterou jsem dostala přes víkend..dneska se to víc zhoršilo a tak jsem musela k doktorce..ode dneška vyhlašuji poloviční pozastavení blogu!! to znamená, že nebudu moct obíhat SBé..možná se k někomu sem tam podívam ;) ale jinak na to nebude čas..už vám nemám co říkat. Mohlo by se už konečně ochladit, páč slunko mi nedělá dobře xD njn, tak zatím bye než se uzdravím :)

- Vaše XTifa

Tifa Lockhart zvolená nejvíc sexy herní postavou!!

9. května 2010 v 10:53 | XTifa |  Final Fantasy News
xtifa-world.blog.cz
TVL!! :D tak na tenhle článek jsem narazila náhodou a Tifa prý byla zvolena jako nejvíc sexy herní postava!! :D

Roztomilá hrdinka z Final Fantasy VII byla vybrána jako nejvíc sexy videoherní postava. Tým kolem webu Joystick Division dal hlavy dohromady a vybral deset nejvíc sexy videoherních charakterů. Na své si však přijdou i dívky a hlavně fanoušci Nathana Drakea. Nikoho nepřekvapí umístění Lary Croft na jedné z předních pozic. O její úspěch se postaraly desítky videoher Tomb Raider na nejrůznější platformy, ale i pár pevných prsou. Prvenství vnadné archeoložce však vyfoukla Tifa Lockhart z japonského RPG Final Fantasy VII. Ta si hráče získala díky "fyzické i emocionální síle", ale i kratičké sukýnce nebo neuvěřitelným… kukadlům. Podle autorů výběru má Tifa všechno, co jenom mohou od elektronické přítelkyně chtít. A když vás začne nudit, není nelegální jí prodat v bazaru. Tifa se poprvé objevila v kultovní videohře Final Fantasy VII, která vyšla v roce 1997 na první PlayStation a dodnes je považována za nejlepší díl celé série. Byla členkou teroristické organizace Avalanche a kamarádkou z mladí hlavního hrdiny Clouda, kterému nakonec pomohla zachránit svět. Už tenkrát si dali herní vývojáři ze společnosti Square Enix na Tifě záležet a na její model byla radost pohledět. Do hráčských srdcí se vyryla ještě hlouběji díky filmu Final Fantasy VII: Advent Children z roku 2005. Podle deníku The New York Times je Tifa považována za pinup girl kybernetické generace.

Kompletní žebříček najdete zde. My se pak můžeme zastavit nad celkovým výběrem. Podle nás by si svoje místo v podobném žebříčku jistě zasloužila i Alyx z Half-Life 2 nebo drsná vojanda Ashley Williams z Mass Effect.

from → http://tn.nova.cz/magazin/hry/kuriozity/

Nový design s Lightning!!

9. května 2010 v 9:33 | XTifa |  Kabátky blogu
Ohayou ^^ Takže už bylo na čase změnit design blogu..možná jste se lekli, možná to někomu přivodilo infarkt, za což se moc omlouvám, ale blog potřeboval oživit a proto tu je ta růžová xD další novinka je video v záhlaví, které si můžete kdykoliv pustit při čtení článků ^^ menu je taky nově zrekonstruované =) tak doufám, že se líbí, i když většina z vás růžovou nemusí (já taky ne :D) ale na Lightning z FFXIII se mi žádná jiná nehodila pochopte xDD

Náhled:


Something news :)

3. května 2010 v 17:23 | XTifa |  My diary
http://xtifa-world.blog.cz
Ohayou ^^ Takže nám začal nový měsíc květen a já se hlásím s prvním článkem v tomto měsíci :) rozhodla jsem se, že začnu konečně přidávat články, ale přednastavené, aby to tu nezejelo prázdnotou :/ tento týden píšeme ve škole strašnou fůru písemek, protože se nám koncem května uzavírají známky..mě zatím vychází jedna trojka a ráda bych si ji spravila aspoň na dvojku a mohla konečně v životě zkusit dostat vyznamenání! (njn, si říkáte otrava co? :D) dokonce mě učitelka angličtiny pochválila za pěkné známky..a to jsem tu anglinu jako jediná na základce neměla! XD ostatní jo a jde jim to hůř než mě..lol xD jinak koukám, že se venku rozpršelo..KONEČNĚ!! nesnáším ty hrozná vedra a sucha >.< prý to ještě chvilku potrvá..asi do konce měsíce, tak to jsem ráda :D na červen se vůbec ohledně počasí netěším..ale na druhou stranu už bude pokoj s učením a pomalu začnou prázdniny =) btw..tento design s Asukou mi tu vydržel 2 měsice!! O_o POTLESK!! :D ale už bych to ráda změnila..je to tu okoukaný..a věřím, že vy byste tu taky už uvítali nový kabátek blogu že? =) takže o víkendu by tu mohl konečně být..pokusím se to stihnout. Tak to je vše..

- Vaše XTifa
_______________________________________

free counters