Červen 2010

Another announcement from the world of girl, who owns this blog..

25. června 2010 v 16:08 | XTifa |  My diary
xtifa-world.blog.cz
hoja hoja minna ^^ dneska byl můj poslední školní den a zároveň se rozdávalo vysvědčení =) a já mohu s radostí říct, že jsem měla 4 dvojky a jinak samé jedničky =D suuper :) to je totiž poprvé co jsem dostala vyznamenání..oproti tomu na základce jsem měla min. 2 trojky, ale tady na střední je to úplně jiné..jednodušší ^^ když je nás málo, tak se dokážu víc soustředit a dostávat vědomosti do hlavy xD... a copak vy? taky jste dneska dostali vysvědčení nebo až příští týden?..pokud ta druhá možnost, tak to vám nezávidím..ale ty tři dny ještě přežijete ;) no a jinak plánuji ten nový design, který bude se Selenou Gomez (prosím žádný sprostý nadávky na ní..ona je oproti ostatním Disneyho hvězdičkám vyjímečná). no a to je vše co jsem chtěla napsat :D mějte se hezky česky xDD

- Vaše XTifa

Jinak tu ještě dávám úkol do stejné soutěže jako předtím (btw..postoupila jsem do dalšího kola..s plným počtem bodů XD) a je hezky rúžovoučký xD... Nechtělo se mi to kazit nějakým nápisem..ani jsem neměla zrovna nápad, co bych k tomu mohla napsat.. =D


Some news from this boring blog...

19. června 2010 v 11:41 | XTifa |  My diary
xtifa-world.blog.cz
(Avatar by XTifa/me) ..

Hoj hoj minna :D tak se opět ozývám..a jen co se přihlásím, hned se mi tady objevují nějaké spamy O_o kua kdo to má furt mazat?? xD ale nechám to být, takže zpět k mému tématu..uvažovala jsem, že zruším SBčkování nebo jak to nazvat..prostě se mi nechce chodit na blogy a už mě to nebaví, takže místo toho si tu nechám moje oblíbené stránky a některá SBčka, ke kterým chodím ráda pravidelně :D SBé koho to tu nebaví a nechce sem chodit, tak si mě můžete smazat..do žádnýho třídění se už zapisovat nebudu..však vidíte, že to nemá smysl, když je tu jenom jeden článek za týden x( ...no..dále chystám velkou rekonstrukci a nový design..bude trošku webovým stylem ;) toť vše k blogu ..a co se týče školy, tak už máme uzavřené známky..myslím, že to budou jen jedničky a dvojky xD a příští týden bude poslední v tomto školním roce, protože už v pátek dostaneme vysvědčení yahoo ^^ =D a včera naše škola dělala velrybu do eko-zoo =) kdyžtak se tam mužete podívat i na ostatní zvířata :D kdo by to byl řekl co se dá všechno vytvořit z vršků PET lahví xD

- Vaše XTifa

EDIT: 12:09

Abych nezapomněla.. ještě sem dávám design do grafické soutěže :D nic moc, ale zrovna něco lepšího mě nenapadlo xD


Visual Kei - definice

13. června 2010 v 10:03 | XTifa
Visual Kei

- se odvolává na japonské hudební hnutí, které je charakteristické užitím výstředního vzhledu. Obvykle ho zahrnuje zvláštní make-up, neobvyklé vlasy a propracované kostýmy. Některé zdroje tvrdí, že VK se odvolává na hudební žánr J-Rock a jeho specifický sound, související s glam-rockem a metalem, se silným důrazem na unikátní styl oblečení a některé zdroje uvádějí, že neobyčejné oblečení, make-up a účast ve s ním spojené subkultuře, je stejně důležitý jako sound muziky.

Popularita

Visual Kei je jako první užitý pro začínající skupiny. Existují různé druhy Visual vzhledu jako například Visual Otaku aj. VK bylo ovlivněno západními styly jako například glam, goth a cyberpunk. Muzika v sobě zahrnuje rozmanité žánry - pop, heavy metal a elektroniku.

Historie

Visual Kei se objevilo na konci 80.let, propagované skupinou X Japan, poté se k nim přidali například D´erlanger a Color, kteří byli pokládáni za ovlivňující módu a muziku přidruženou k Visual Kei skupinám.
Zpěvák Color - "Dynamite Tommy" v roce 1986 založil svojí nahrávací firmu, která měla hlavní zásluhu na rozšíření moderního Visual Kei mimo Japonsko.
V polovině 90.let se popularita Visual Kei v Japonsku zvýšila, když prodej alb Visual Kei skupin začal dosahovat rekordních čísel. Nejslavnější skupiny zaznamenaly úspěch během téhle doby, X-Japan, Glay, Luna Sea a L´Arc-en-Ciel, avšak drastická změna vzhledu jejich úspěch doprovázela.
Od roku 1999 popularita VK začala klesat, X Japan se rozpadli, a smrt hlavního kytaristy Hideta Matsumota v roce 1998 odepřela fanouškům možný comeback. Nedlouho na to se Luna Sea rozhodli rozejít (v roce 2000), a L´Arc-an-Ciel si v ten samý rok dali přestávku.
V roce 2007 byl celý žánr obnoven, stejně tak Luna Sea oznámili jednorázové vystoupení, a X Japan, že by se dali znovu dohromady. S tímhle vývojem zaznamenaly VK skupiny vzestup v popularitě, byli médii označeni za "Neo-Visual Kei".

Visual kei a Harajuku

Visual Kei je spojeno s Harajuku, zvláště ti, kteří se shromažďují na "Jingu Bashi" (="Jingu Most"), pěším mostě spojujícím uspěchanou čtvrť Harajuku s Meiji Shrine. Můžete zde najít Visual Kei cosplayery (ti se oblékají jako jejich oblíbené skupiny) a také subkulturu Gothic Lolita, poddruh Lolita módy. Fanoušci těchto skupin se tak často oblékají na koncerty, setkání a jiné události, kde uvidí jiné lidi, kteří náleží k Visual Kei.


Historie Final Fantasy

7. června 2010 v 18:31 | XTifa |  Final Fantasy News
Jen tak jsem hledala na youtube film FF: AC Complete a nenašla T-T jenom trailery a AMVéčka (btw..nemáte ho někdo, nebo nevíte kde bych ho sehnala? :D) ..ale na druhou stranu jsem narazila na zajímavé videjka o historii Final Fantasy - čili od FF1 až do poslední série :) Přeji příjemné sledování :D


Vhodný název mě nenapadá..

7. června 2010 v 18:00 | XTifa |  My diary
xtifa-world.blog.cz
Ohayou minna ^^ dlouho tu nebyl výkec, jak jste si všimli. Jak vidíte, s blogem to jde z kopce, ale slibuji, že to o prázdninách napravím :) už plánuji opět nový design a spoustu článků, takže se máte na co těšit a doufám, že to tu bude jako dřív :D jinak jsem si všimla, že polovina SBé sem nechodí, takže at mi v tomto článku napíšou, jestli chtějí být nadále SB!..týká se to hlavně Mayumi, Suzuki, Yuna-lisa, Renée Náhrobek, Katka a Yizzy. Máte na to měsíc čili do začátku prázdnin ;) a ted k blogu..určitě si všímáte, že články nedávám do žádných rubrik, kromě výkeců..a to proto, že si v nich hodlám udělat pořádek a taky abyste se tu lépe vyznali ^^ ..
mimochodem..ve škole to jde, za týden (nebo dva) se uzavírají známky a já bych už od toho měla velice ráda pokoj xD též mají být v příštích dnech veliká vedra O_o" doufám, že aspon léto bude trochu chladné ^__^" už vám nemám co napsat..snad zatím ahoj x)

- Vaša XTifa :D

Decora - definice

4. června 2010 v 18:24 | XTifa
Decora (Fruits fashion)

- je jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších druhů Japonské módy. Jejím základním prvkem jsou doplnky a to různých forem a barev - korále, náramky, mašličky, sponky, čelenky, korunky, návleky, prstýnky nebo podkolenky hračky, které decory nosívají s sebou. Velice časté jsou taky
Další poznávací znamení je obvykle barevnost. Přestože valná většina Decora outfitů se soustřeďuje na růžovou, červenou, světle modrou, žlutou, zelenou, fialovou a všemožné odstíny pastelových barev existují i verze černobílé. Vrstvené oblečení (tílka přes trička, několik vrstev sukní atd.) a i účesy bývají barevné nebo doplněné spoustou barevných mašlí a podobných věcí. Co se týče make-upu, je to různé... Někdy je nevýrazný, aby až tolik nepřebíjel celý outfit, někdy je výrazný a barevný, aby ho doplňoval. Rozhodně by ale měl svým způsobem ladit a dotvářet celkový dojem. Ačkoliv decora není jen styl pro holky, chodí v něm i kluci a vypadají v něm stejně roztomile.

_______________________________________

free counters