Říjen 2010

Final Fantasy X - postavy

29. října 2010 v 15:00 | XTifa
Jak jsem slibovala v předchozím článku, dnes tu máte životopisy postav z FFX, i když pár jich chybí, ale to dopíšu časem :)

xtifa-world.blog.cz
Jméno: Tidus
Věk: 17 let
Výška: 175 cm
Místo narození: Zanarkand

Tidus je hlavní postavou v příběhu Final Fantasy X. Setkáváme se s ním poprvé, když se zrovna chystá ke svému zápasu v Blitzballu, což je hra, která se hraje v obří vodní kouli a Tidus je známou megahvězdou tohoto sportu. Zápas se ovšem značně zvrtne a Tidus se dostane do velice nebezpečné situace - jeho rodné město Zanarkand, ve kterém se zápas odehrává, je napadeno Sinem - obří nepřátelskou entitou, která stačí město kompletně zničit a Tiduse přenese o stovky let do budocnosti. Tam také začíná jeho příběh, kde potká mnoho přátel, životní lásku a dozví se pravdu o vlastním otci a o své identitě. Tidus je nebojácný, věří v sílu přátelství a snaží se ochránit ty, kteří jsou mu nejbližší. Jeho cílem je porazit Sin a zároveň zachránit Yunu, která se v boji se Sinem chystá obětovat svůj život pro dobro planety.

Final Fantasy X - recenze

28. října 2010 v 10:39 | XTifa
Takže pro dnešek ještě přidávám recenzi na hru FFX :) Zítra tu můžete očekávat životopisy jednotlivých postav a začnu postupně doplňovat rubriky s Final Fantasy a v blízké budoucnosti sem přidám i jiné hry než FF a Tekken ;) Jinak nevím jak vy, ale poslední dobou se mi nechce obíhat..jakože navštěvuji vás každý den, ale moc nepíšu komentáře, nemám na to náladu..snad to nebudete mít za zlé :) ..
xtifa-world.blog.cz
Final Fantasy X je první hrou série Final Fantasy na PlayStation 2 a čekali na ni milióny fanoušků na celém světě. Formát PS2 umožní výrazné zlepšení grafiky pohybů obličeje a nabízí vysokou kvalitu vizuálních efektů. Každá postava má vlastní idividualitu, schopnosti, psychické atributy, stejně dobrý je i zvuk. Nově se setkáte s neočekávanou úrovní detailů, novým systémem bitev a novým systémem schopností, které umožňují učit se během hry od jiných. 3D grafika je ve hře souběžná s reálným časem. Hra přemístí hráče do Spiry, bájného světa, kterému se věda a technologie vyhnuly velkým obloukem ve prospěch posedlosti obyvatel Yevon - Blitzballu (podvodní hry, vzniklé spojením vodního póla a válečného umění). Spira je pod neustálým tlakem a vyhrožováním ze strany záhadné cizí entity, známé jako Sin. Tato zlověstná bytost se pravidelně vrací, aby ničila a devastovala, působila paniku a terorizovala obvatele Spiry.

Tekken - info, recenze

24. října 2010 v 17:41 | XTifa |  Hry, které mě zaujaly

Tekken (japonsky železná pěst) je jednou z nejúspěšnějších bojovek, kterou svět zná. Tuhle světově známou hru vytvořila firma Namco v Japonsku (také vytvořila hry jako SoulCalibur, Pac-man či Dead by Degrees). Hlavními postavami této hry jsou Kazuya Mishima a Heihachi Mishima, kteří pořádájí turnaj The King of Iron Fist Tournament. Znamená to, že se zápasníci ze všech krajů světa tohoto turnaje účastní a bojují o tento titul - jen ten nejlepší vyhraje! Hra má několik epizod a v každé z nich máte k dispozici několik nových postav. Hra je obohacená i svým nadupaných soundtrackem, který se vztahuje ke každé aréně, ve které zápasníci proti sobě soupeří.

Tekken vyšla jako platformová záležitost pro konzole Sony. Představuje velmi úspěšný projekt 3D bojových her s množstvím postav, každá s jinými vlastnostmi. Hráč má na výběr několik herních modů např. hra proti počítači (ve hře nazvané CPU), hra proti živému hráči (ve hře nazvané 2P), bonusové mezihry nebo výpravný mód s dějovou linií. Kromě mnoha nastavení vlastností herního prostředí (počet kol, čas na kolo apod.) lze zvolit též různé obtížnosti protivníků.
Na rozdíl od veliké škály her, které v tomto žánru vznikaly a vznikají, Tekken představuje zajímavou hru, kde je možné naučit se velké množství kombinací úderů (combo) a ty potom takticky využívat. Není to pouze "bezduchá mlátička", kde rozhodují rychlé prsty a přesné rány. Boj v Tekkenu má svůj rytmus, svůj puls, nutí hráče přemýšlet. Je možné používat nejen údery a kopy, ale i přehozy, páky a úchopy, úkroky a bloky.
Postavy v této hře poměrně kopírují reálné bojové styly (např. Hwoarang a jeho Taekwondo nebo Eddy Gordo a Capoeira), dokonce je možné spatřit paralely mezi reálnými a herními postavami (Law - Bruce Lee, Lei Wulong - Jackie Chan). Každá z postav má svůj vlastní příběh, který se s každým dílem ubírá kupředu. Některé postavy mizí, aby se objevili v následném díle nebo získali své nástupce.

Pár dní jsem nebyla k dispozici, důvod? Čtěte v článku..

21. října 2010 v 17:45 | XTifa |  My diary
xtifa-world.blog.cz
(Banner se Squallem je od Lucík, děkuji moc:)

Nazdááár lidičkové! :) Eh..jak mám začít? No, řeknu to asi takhle..tři dny jsem nebyla na počítači (jenom v pondělí, ale to se moc nepočítalo) protože mi už od neděle bylo blbě!! Zkusila jsem se prospat, ale i to nezabýralo..cítila jsem, jako bych měla horečku, i když nevím no..(ty naše teploměry špatně měří xD) a byla mi mnohem větší zima než obvykle. Až ve středu to přešlo, ale furt mě bolela hlava, když jsem s ní pohnula všemi směry..a pak se ukázalo, že jsem měla stuhlé krční a spánkové svaly, takže poslední záchranou byla včerejší masáž krku! Konečně to bylo lepší a já mohla dodělat úkol do angličtiny a dneska jsem tady! :) Jinak kdo pak si ještě z dřívějších článků pamatujete, jak jsem se rozepisovala o tom výletě v Brně? - Dneska jsme tedy jeli znovu na tu výstavu Bienále Brno 2010 a byly tam moc hezké plakáty, dokonce tam prodávali i suvenýry, např. knížka o již zmíněné výstavě se všemi tvorbami nebo pohlednice, ale já neměla na to peníze, takže nic z toho nemám na památku :(
No a co s blogem? Aktuálně je to ta poslední věc na kterou myslím a nějak se mi sem nechce chodit, ale jediný důvod proč to tu ještě jede jste právě VY, SBéčka! No nic, dneska vám sem už nic nepřidám, až budu mít znova náladu (což samozřejmě nevím) je to komplikovanější, když jsem ve druháku, učení je jak narváno a navíc na blogaření není pro mě nic moc nového, je to podle mě pořád ohraný, už to není ono! 4 roky je docela dlouhá doba a ta fúra blogů co jsem za to dobu měla a smazala..aaa nebudu to protahovat, prostě se mějte! :D

- Vaše XTifa

Jaký nadpis? :D

16. října 2010 v 10:42 | XTifa |  My diary
xtifa-world.blog.cz
Nazdárek návštěvníci! Jak se vám všem daří? Já doufám, že se máte fajn :) Už začal víkend, takže máme takové to menší odpočinutí od školy (a u nás jsou tento týden hody a kolotoče :D) Každý odpoledne tu řve všemožný mix hudby a nedá se to poslouchat XD Vlastně dá, ale někdy mě tu ruší při práci..No a jak se daří ve škole? vcelku dobře, ale v pátek jsme psali dva nečekané testy z literatury a občanky, o kterých mi učitelka samozřejmě neřekla, když jsem si jí asi dva dny předtím ptala! (protože jsem na ty dvě hodiny minulý týden chyběla) no a psali jsme taky diktát, ze kterého jsem dostala...trojku! O_o to jako píšu tak nespisovně?? strašně moc přísně známkuje -_-" jo a nechtěně jsem si zapomněla úbor na tělák, takže jsem necvičila vůbec (aspoň že tak) xD ..
Ve škole dostáváme hodně úkolů a na blog se mi moc nechce chodit, tak přemýšlím, jestli to tu nepozastavím úplně (no radši ne, většina z vás by měla námitky že? :D) ale nějakou tu dobu tady toho moc nebude, leda tak 2 články za celý týden, v nejhorším případě jen jeden, ale to snad nehrozí..já už nevím co bych vám ještě zdělila, všechno je vždy jako při starém :) Mějte se pěkně a odpočívejte od školy ^^

- Vaše XTifa

Death Note movie: The Last Name - recenze + film online

16. října 2010 v 10:14 | XTifa |  Filmy, které mě zaujaly
No takže když se mi nechce na blogu nic dělat, tak jdu doplňovat filmy do rubriky Movies :) Death Note movie určitě všichni znáte, popř. jste ho i viděli (jako já) :D Tady je taková menší recenze a pro ty, kdo tento film neviděl, tak je tu přímo odkaz ^^

Death Note: The Last Name je pokračováním prvního filmu pod názvem Death Note: The movie a je inspirováno podle komiksové předlohy. Light Yagami se konečně dostane do blízkosti L a jeho vyšetřovací skupiny. Navíc se ve světě objevuje nový Kira, který vyměnil půlku svého zbývajícího života za schopnost vidět pravé jméno každého člověka, se kterým se setká. Později se ukáže, že druhým Kirou je Misa Amane, Lightova přítelkyně. Kdyby se Light s tímto novým Kirou spojili, mohli by se celkem snadno zbavit L a všech ostatních vyšetřovatelů. Co se stane s vyšetřovatelem L a jak zabrání spojení sil obou Kirů, to zjistíte v pokračování filmu :)


Final Fantasy VIII - recenze

10. října 2010 v 11:00 | XTifa
Takže..aby to tu tak mrtvolně nestálo, přináším vám pro dnešek recenzi na mou oblíbenou hru (kterou právě pařím xD) Final Fantasy VIII. Kdo ji ještě nikdy nehrál a chce si ji zahrát, tak to ani nečtěte, nechte se sami překvapit :)

xtifa-world.blog.cz

What's new? Nothing..

5. října 2010 v 19:27 | XTifa |  My diary
xtifa-world.blog.cz
Co nového? Nic. Abych pravdou řekla, nemám už vůbec náladu na psaní článků na blog, ale kámošky (SBéčka) jako XL nebo Lucík mě k tomu motivují, abych taky něco přidala xD No v pondělí mi bylo skoro celý den zle, ale ráno to nebylo tak hrozné, tak jsem šla v pohodě do školy, kde se to postupně zhoršovalo, jakože jsem neměla vůbec chuť na svačinu ani pokec. Až byla ekonomie, tak jsem se nechala dobrovolně vyvolat, abych to zkoušení měla za sebou a hádejte! dala jsem to na jedničku xDD Učitelka řekla prý že to bylo super a ptala se ostatních kdo se to učil přes víkend, aby se taky nechal vyvolat - no já se to v rychlovce naučila o přestávkách xD.. já to tak dělávám vždycky, že se učím až ve škole a mám z toho dobré známky, takže můžu být na PC jak dlouho chci a mít při tom vyznamenání :D *nebudu to radši vykřikovat!* nevím totiž, jak dám ty dějiny výtvarné kultury, ze kterého budeme psát příští týden test, učitel nazval že bude "menší" ale prý tam bude přes 20 otázek O_o ...Jinak neustále každý den dodělávám hru, takže moc nechodím na skype či ICQ (někteří lidé si toho mohli všimnout co mě mají v kontaktech)..

No..na blog chodí jen pár lidí, má vůbec smysl se něco přidávat? Kdyžtak mi napište do komentáře co by jste tu uvítali (hlavně at to není něco co neznám) pár těch článků přednastavím, abych si dala od toho blogu pokoj - pamatujte, že pod záhlavím mám napsané částečné pozastavení, tak at se mě dotyční lidé neptají furt v jednom článku jak se mám, když se mám vetšinou pořád stejně xD Tak já se s váma loučím, mějte se hezky a vyžeňte depky! :)

- Vaše XTifa

Final Fantasy VIII - postavy

2. října 2010 v 11:13 | XTifa
Uff, to mi dalo hodně práce, sepsat jejich informace, tak bych uvítala, kdyby to jako fakt nikdo nekopíroval!! Trávila jsem nad tím hodinu, čímž jsem ztratila hodinu času na zapaření si FF8 xD Enjoy it :)

xtifa-world.blog.cz
Squall Leonhart
Zbraň: Gunblade
Věk: 17
Krevní skupina: AB
Výška: 5'8

Squall je kadetem elitní jednotky SeeD, která sídlí v Balamb Garden. Je to samotář, který se vyvaruje toho, aby se o něj někdo zajímal. Squall už od mládí nemusí svého partáka Seifera. S nikým moc nemluví a soustředí se jen na své úkoly - proto ho ostatní lidi a kamarádi nazývají "osamělým vlkem". V době, když skupina Seedů dostane misi do města Timber, seznámí se zde s dívkou jménem Rinoa, která ho dříve nabídla k tanci při společenském večírku na Balamb Garden. Ze začátku se spolu laškují, ale později Squall začně cítit něco víc a nemůže na ni přestat myslet - zamiluje se do ní. Ve hře je často ve snech nějakým způsobem spojen s Lagunou - zdá se mu o jeho minulosti a později se s ním osobně setká ve městě Esthar. Prý se povídá, že je to jeho adoptivní otec mno. :D

Nějaký ten oznam, aby se neřeklo :D

2. října 2010 v 10:02 | XTifa |  My diary
xtifa-world.blog.cz
Hmm, tak jakože..nevím co s blogem, nechce se mi tu nic dělat - jedině, že bych ztihla přidat rozcestník o interpretech a přidala nějaké ty hry, co ráda pařím *opičí se po XL* :D Včera mě hrozně bolely nohy a nemohla jsem zaspat, ale dneska je to lepší. Chtěla jsem už jít o desáté spát, ale na Nově dávali dobrý film, jmenoval se "Utržen z řetězu" mě se to teda moc líbilo, asi si ho půjdu stáhnout :D Jo a přidám sem časem něco o FF8 *začala ji znova mega mánie* xD Tak se mějte, nechce se mi tu rozepisovat. Bye bye ^^

- Vaše XTifa
_______________________________________

free counters