Říjen 2012

Oznámení o změnách probíhajících na blogu :)

30. října 2012 v 23:13 | XTifa |  My diary

Zdravím návštěvníci. Dnes večer jsem udělala pořádek v rubrice "Ostatní hry". Proč jsem vůbec k jednotlivým hrám zakládala rubriky, když tam nic nepřispívám? Sama nevím xD Takže jsem to vyřešila tím, že o mých oblíbených hrách, nebo hrách, které mě zaujaly (kromě Tekkena, tomu vlastní rubriku ponechám) budu psát jen jeden článek a to můj objektivní pohled na hru. Popřípadě by byly dva, kdybych se rozhodla k tomu nahrát i nějaké obrázky. K určitým hrám, které měly svou vlastní rubriku, přidám článek odznovu. Navíc napíšu i o úplně jiných hrách, o kterých snad ještě na tomto blogu nebyla ani zmínka - takže se máte na co těšit :) Rubriku, kde budu psát o hrách, naleznete v kategorii "Já a tento blog". Také jsem upravila rozcestník anime - zde jsem přidala pouze ikonky. Dále jsem založila rubriku k plakátům, aby se stále nepotulovaly v nezařaditelných, když už jich je tolik. A rozhodně přibydou další ;) Toť vše zatím.

- Vaše XTifa

Už by mohlo být na čase pro změnu

28. října 2012 v 18:15 | XTifa |  My diary

Nevím proč, ale už to není jako dřív. Kam se poděla ta doba, kdy mě tak bavilo přidávat s chutí nové články? Nemám ponětí, jestli je to tím, že se v blogařském světě pohybuji něco málo už přes 5 let (pokud počítám i své předchozí blogy) a nebo je to spíše rodinnými problémy. No, řekla bych, že ten druhý důvod. Mám takový pocit, že už to u nás lepší nebude a navíc nějak ztrácím motivaci blogovat. Hodně by mi pomohlo, kdybych se spakovala z domova někam pryč a načerpala novou inspiraci. Pamatuji si, že jste mi vy návštěvníci radili, ať sem dávám vše, co mě baví. Ale výtvarnictví a grafika je momentálně na první příčce mých zájmů. :D Když dokoukám nějaké nové anime, občas sem hodím i recenzi a obrázky. Na Final Fantasy momentálně žádné novinky nejsou a články o Japonsku, jak jsem slibovala, už přepisuji do počítače. Ale jde to pomalu, hrozně pomalu..
Určitě jste si všimli, že jsem o prázdninách byla aktivnější. Neměla jsem žádné stresy se školou a v rodině to bylo ještě OK. Ale teď to jde všechno z kopce. Navíc jsem už zmiňovala fakt, že v maturitním ročníku na blog prostě mít čas nebudu. Záleží mi na vzdělání, a abych se někde mohla uplatnit. Tomu dávám větší přednost.
Ještě se vrátím k tématu články: Pokud si někdo z vás pamatuje můj předchozí blog, přidávala jsem tam vše možné. Jenže se mi to nelíbilo! Víc než 90% článků nedávalo smysl a byly prostě zbytečné. Proto jsem si o pár měsíců později založila tento blog v domnění, že sem budu přidávat pouze autorské články a snažím se podle toho taky držet. Na články typu soutěže, návštěvnost, hodnocení blogů, přidávání oblíbených písniček nebo AMV atd. nemám ani pomyšlení. Tento blog uchovávám za účelem skladiště, zachování vzpomínek nebo jak bych to nazvala. Neberu ho jako zábavu a ani už jako povinnost, ale něco, kam můžu přidávat kousek svého já.
Zkusím se podívat, co všechno jsem tu od počátku vzniku přidávala. Je možný, že jsem na některé rubriky dočista zapomněla. No, i to se stává..
Nejdůležitějším faktem hlavně je, že bych mohla už konečně změnit design blogu. Snad si na něj najdu o víkendu čas a pokusím se ho tentokrát vytvořit volnější, svěží. Mám pocit, že v rubrice "ostatní hry" některé nejspíš smažu, protože tam nepřidávám nic. Vypadá to tak, že tu ponechám hlavně Final Fantasy, Anime a Japonsko - tři základní témata tohoto blogu. Yop, je to tu moc stereotypní. Takže mě čeká velká předělávka blogu. Do té doby, než to tu změním, zde budou přibývat takové články, jaké doteď přidávám, takže moje tvorba a informativní články.
A ještě bych chtěla v poslední řadě poděkovat za hodnocení blogu DirtyFoxx, která si s tím dala takovou námahu a navíc mi k tomu vytvořila i diplom. Děkuji ti mockrát! :3 Tvůj pohled na tento blog je právě jedním z přičin, které mě dokopaly k napsání tohoto článku. Doufám, že do budoucna už svou aktivitou nezklamu..

- Vaše XTifa

Prázdninyy!~ :3 Sice krátké, ale co už..

26. října 2012 v 11:10 | XTifa |  My diary

Zdravím návštěvníci ^^ Netuším jestli to někteří z vás ví nebo ne, ale tento týden jsem dospěla k názoru, že si přeci jen podám přihlášku na vysokou školu. Konkrétně na Fakultu výtvarných umění v Brně. No, jsem zvědavá na ty přijímačky, snad je zvládnu úspěšně O.o Já bych byla tak šťastná kdyby mě přijali, protože kdybych byla v Brně na intru, mohla bych si tam zároveň najít i brigádu - určitě je tam větší šance než v zapadákově, kde bydlím :DD Takže příští rok mě čeká poctivé šrocení se na maturitu a na zkoušky na vysokou.. to bude nářez teda .__. Ale aspoň mi ty chvilky zpříjemní Animefest a (možná) Animeshow :3 Co se týče cosplaye Serah, dál jsem se s ním nepohla - jen jsem si sehnala něco na Tifu (můj druhý budoucí cosplay xD) Myslím, že ji budu mít dokonce dřív hotovou :DD Jinak momentálně sleduji dvě anime - Sukitte Ii Na Yo a Sword Art Online. SAO je vážně skvělé ^^ Konečně se i hráči RPG her dočkali ideálního anime xD Užíjte si zbytek volna a opět někdy napíšu :)

- Vaše XTifa

Higurashi no Naku Koro ni

23. října 2012 v 10:40 | XTifa

Anime Higurashi no Naku Koro ni mě zpočátku zaujalo z estetického hlediska a stylu kresby postav. Ze začátku jsem si řekla, že jak se tohle může považovat za hororové anime?? Banda roztomilých malých holčiček s veselou povahou.. Prostě jsem nad tím kroutila hlavou, jenže stejně mi to nedalo a koukala jsem na to dál. Až později se začalo dít něco napínavého, ale i tak mi tohle anime přišlo složité na pochopení. Např. jedna postava zemře, ale v dalším díle se opět ukáže a nikomu to nepříjde divné. Je možné, že v druhé sérii Kai se všechno vysvětlí, ale k té jsem se ještě nedokopala. Snad někdy příště :)

Měšťanský kluk Keiichi Maebara se přestěhuje do malé zapadlé vesnice uprostřed hor jménem Hinamizawa, která má k civilizaci daleko. Škola tu má jedinou třídu, protože mají malý počet žáků a proto od těch nejmenších po ty největší vyučuje jediná učitelka. Keiichi se tu přesto seznámí a spřátelí se skupinkou mladých roztomilých dívek (Rena, Mion, Rika a Sakoto) a užívá si bezstarostného mládí plného her a zábavy. Jenomže ne všechno je tak perfektní, jak se zdá. Keiichi si bude užívat spoustu zábavy do doby, než se začne dozvídat spoustu tajemství ukrytých ve vesnici Hinamizawa.. Spekuluje se zde o prokletí, kdy každý rok na festivalu Watanagashi jeden člověk zmizí a druhý zemře. Někteří lidé to považují za hněv boha Oyashira, který je zahalil svou kletbou, a podle jiných se před pěti událo něco záhadného v oblasti přehrady. Keiichimu se to nezdá v pořádku a navíc přestane důvěřovat svým kamarádkám, protože před ním něco tajného skrývají. Navíc obyvatele Hinamizawy budou čekat těžké časy a postupem času se začnou tajemství vesnice odvíjet zvláštním směrem..

Higurashi no Naku Koro ni online sledujte ZDE!! (Je potřebná registrace).

Serah - White mage

21. října 2012 v 21:20 | XTifa |  Moje tvorba: Kresby
Někteří z vás si možná na FB všimli jedné z mých rozdělaných kreseb Serah Farron, tak dneska sem si k tomu sedla a dokončila ji ^^ Pozadí vzniklo z textury, kdyby se opět našel někdo, koho by to zajímalo. Tak snad se vám líbí ^^ 3D Digital Art mě moc baví, nemusím u toho křečovitě kreslit linku za linkou, jak třeba u anime stylu.. tohle je takové volnější a pohodlnější :) A neptejte se mě proč je tu pořád Serah :D protože je moje nejoblíbenější ženská postava z FF, of course xDD Můj DA je ladylucienne.deviantart.com, proto se podepisuji na svá díla tímto nickem :)


Final Fantasy Mix Posters

14. října 2012 v 16:45 | XTifa |  Moje tvorba: Plakáty
Zde jsou ty slibované plakáty, nad kterými jsem poslední dobou strávila svůj volný čas :D Jak jinak než Final Fantasy :33 :D Mohlo jich být víc, ale buď nemám kvalitní obrázky nebo dochází inspirace.. Ne kecám, dělala jsem je narychlo, abych si je mohla stihnout nechat vytisknout k Lucíkovi ^^ Tak snad se vám také líbí :)

Opět platí stejné pravidlo: Neupravovat/nekopírovat/nevydávat za své!!Lightning Returns: Final Fantasy XIII - FF jak ho neznáme!

14. října 2012 v 10:20 | XTifa |  Final Fantasy News

Na netu se objevili další novinky ohledně této chystané hry od společnosti Square Enix. Nejspíš to vypadá, že Lightning bude hlavní hrdinkou a jedinou hratelnou postavou.
Hlavní zápletkou hry bude fakt, že se Lightning dostane do světa Novus Partus, kterému ale zbývá posledních 13 dní do zkázy. Bude právě na hlavní hrdince, zda tomu nějakým způsobem zabrání nebo ne.
Velkou novinkou a hlavní roli bude hrát běh času - bude se střídat den a noc, ráno lidé začnou pracovat a večer jdou zpátky domů,.. (jak v naší realitě). Dalo by se říct, že v různou dobu se zpřístupní nové cesty, úkoly, jiní lidi apod.
Battle systém Paradigm Shift nahradí něco podobného jak funguje ve Final Fantasy X-2 - bude možné měnit zbraně a kostýmy, kterých má být 20. Nicméně tvůrci slibují akčnější boje, ve kterých bude možné mít nad Lightning plnou kontrolu. Nevím jak vás, ale mě by zajímalo, co se vlastně stalo s ostatními postavami.. FFXIII-2 neskončilo zrovna šťastně, že by se SE rozhodli od tohoto problému utéct a věnovat se Lightning? Nevím.. nezbývá než vyčkat na další informace.

Takto bude vypadat prostředí hry - svět Novus Partus. Hezké území, že? :D


Není vůbec čas T-T

13. října 2012 v 12:05 | XTifa |  My diary

Ohayo ^^ Já se moc omlouvám, že to tu jen tak stojí a žádné články nepřidávám.. Já bych ráda! Ale bohužel nestíhám. Když už se dostanu na PC, tak jedině po páté hodině večer a stihnu projít FB nebo vytvořit nějakou tu grafiku a kresbu. Mimo to se ještě musím šrotit do maturitních předmětů, klasika xD Zítra sem přidám aspoň nějaké mé plakáty, které si nechám vytisknout :) A taky jsem kreslila Serah ve 3D verzi, tak ta se tu též někdy ukáže :D
Jinak jsem ráda, že souhlasíte se články o Japonsku. Budu se snažit to nějak zformulovat a stručně vypsat na blog. Popřípadě dodat i nějaké ty obrázky, aby tu nebyl jenom pouhý nezáživný text :DD
Co jsem ještě chtěla dodat.. yo! S cosplayem jsem se pozastavila, protože jsem zjistila, že mám moc krátký kus látky na šaty. Takže když už toho 20.10. pojedu do Brna, budu se snažit ji tam někde získat.
Dneska máme další hody, takže toho nic moc nenadělám.. Taky mám v plánu rozjet svůj anime maraton (znova :D) Naposled jsem viděla Higurashi no Naku koro Ni, které bylo strašně fajn :3 Někdy do budoucna chci zkusit nakreslit Renu ve 3D, jak by asi vypadala. :D Nyní mě moc zaujalo anime Sword Art Online a Sukitte Ii Na Yo, které se právě rozjíždí ^^
No a samozřejmě nesmím zapomenout i na film Resident Evil :D:D Afterlife jsem bohužel ještě neviděla (nekamenujte mě za to xDD) Tak to zítra napravím :) Do kin právě vtrhlo i Retribution, tak na to se též někdy podívám.
To je vše co jsem měla na srdci xD Mějte se hezky a přinejhorším napíšu opět až někdy za týden!
Btw.. jestli někdo nutně potřebuje grafiku pro užitek, klidně mi napište :)

- Vaše XTifa

Ready to creation~ :)

5. října 2012 v 16:02 | XTifa |  My diary

Zdravím vás, návštěvníci ^^ Takže po týdnu sem opět podávám hlášení :D Ve škole zatím všechno zvládám, ale připadám si tam, jak kdybych byla jediná, kdo to se vzděláním myslí vážně. Někteří spolužáci nakonec přišli s tím, že se grafice věnovat nechtějí a raději by dělali něco jiného. Hmm. To si teda brzo uvědomili :D Já bych se jí samozřejmě chtěla věnovat nadále, ale po maturitě to vidím tak, že si už rovnou budu shánět práci. Na vysokou bohužel nemám finance, protože moje rodina je stále sociálně znevýhodněná :/ No, snad se věci konečně začnou vyvíjet tím lepším směrem.
Rozhodla jsem se, že se o víkendu pustím do šití *challenge accepted* svého cosplaye, tak mi držte palce ^^ Šicí stroj jsem neviděla věčnost, tak je dobře, že mi matka ukázala co a jak se dělá. :D
Co se týče tohoto blogu, dostala jsem takový menší nápad. Byly by jste pro, kdybych sem dávala nějaké informace o Japonsku? Vypůjčila jsem si z knihovny knížku (novou z tohoto roku) a je tam toho dost zajímavého. Nejradši bych si ji od nich vykoupila :D Dále sem přidám nějakou tu grafiku, každý den tvořím jeden plakát, který si pak nechám vytisknout :)
Už nevím co bych vám ještě napsala, asi to bude už všechno. Mějte se hezky a přeji krásný víkend ^^

- Vaše XTifa
_______________________________________

free counters