Leden 2013

Wallpaper #28 - Lumina (FFXIII Lightning Returns)

29. ledna 2013 v 15:20 | XTifa |  Moje tvorba: Wallpapery
Po půl roce tu mám další volný wallpaper :) Lidi to je hrůza, už ani na grafiku ze zábavy nemám čas T.T Maturitní ročník fakt dává zabrat, už aby byly další prázdniny. Mám pocit, že se ve všem zhoršuji a vycházím ze cviku.. Tak snad se wall bude líbit, je s Luminou ^^

Wallpaper je ve velikosti 1500x1200!

Popřípadě ho můžu zmenšit, ale pro majitele větších rozlišení to už asi zvětšit nepůjde (zhoršila by se kvalita).

Neupravovat ani nevydávat za své!!!


Tradiční japonské domy

27. ledna 2013 v 22:05 | XTifa

Po delší době mám pro vás další článek týkající se Japonska. Japonské slova opět napíšu tak, jak se vyslovují a budou označené kurzívou. Články budou vypadat ve formě výpisků - stručné a jasné. Dneska jsem si pro vás připravila článek na téma Tradiční japonské domy, snad se bude líbit :)

- tradiční domy v Japonsku se nazývají Minka (lidské příbytky)
- liší se vzhledem a půdorysem v souvislosti s místním podnebím
- vybudované ze dřeva a papíru - rozvržené pro potřeby obyvatel
- dodnes slouží nejen jako příbytky, ale i jako muzea
- způsob uspořádání prostoru se uplatňuje i v moderních domech
- městským domům se říká Mačija, které se nachází ve čtvrti Gion v Kjótu

Lidský příbytek Minka

Jednotlivé součásti příbytku Minka:
- Irori - otevřené ohniště zapuštěné do podlahy, představuje srdce domu; je také hlavní zdroj tepla a vaření, krb je zapuštěn do dřevěné podlahy

Ohniště Irori - hlavní zdroj tepla a vaření v Minka

- Doma - prostor s podlahou u udusané hlíny, nachází se hned za vstupními dveřmi, je potřeba se zde před vstupem vyzout z obuvi
- Engawa - venkovní prostor na způsob verandy, slouží jako vchod pro návštěvy, je chráněný šikmou střechou
- lože z futonů a přikrývek se na den srolují a uloží do skříně, na noc se opět rozprostřou na podlahu
- dřevěný strop slouží jako skladovací prostory
- vyřezávané překlady Romma oddělují jednotlivé pokoje
- Fusuma - posuvné dveře ze dřeva, libovolně mění velikost pokoje

Jídelna v příbytku Minka

- Tokonoma - přístěnek s dřevěnou podlahou v obývacím pokoji, umísťuje se zde svitek, květiny nebo keramika
- Tatami - rohože pokrývající podlahu obývacího prostoru zhotovené ze slámy a jemného rákosu Igusa
- Šodži - posuvné dveře tvořící dřevěný rám a výplň z japonského papíru, který propouští světlo
- Kotacu - ohřívadlo kombinované s nízkým stolkem, kamna se vkládají pod ochrannou mříž do volného prostoru pod podlahu
Typy střech:
- sedlová střecha zakončená ozdobnými taškami, polosedlová došková střecha domu (Kabuto Zukuri)

Spací místnost v příbytku Minka

FFXIII Lightning Returns: návrat Noela a nová postava!

19. ledna 2013 v 16:20 | XTifa |  Final Fantasy News

Zdravím všechny návštěvníky. Pro Final Fantasy fanoušky tu mám další novinky ze světa Lightning Returns FFXIII. Moje přání bylo vyslyšeno a tím je fakt, že se Noel Kreiss v této epizodě objeví :) V nově upraveném extended traileru ho můžete spatřit, jak bojuje proti Lightning.. Důvod? Nedokáže uvěřit, že je to skutečná Lightning a že po těch všech tragických událostech přežila.


Dále se zde objeví nová tajemná postava - Lumina. Zatím se o ní toho moc neví, jen je na pohled patrné, že se až neskutečně podobá Serah Farron (sestře Lightning). Nosí šaty ve stylu Gothic Lolita. Dozvěděla jsem se, že bude povahově něco na způsob Rena z Final Fantasy VII - jeden čas ráda způsobí Lightning potíže, jindy jí pomůže v obtížné situaci. Prostě řečeno: ráda si Lightning omotává kolem prstu. Taková mrška nezbedná :D:D Ale sluší jí to, v tom se asi všichni shodneme :3 A ještě se na netu objevily dva rendery nových kostýmů Light, které budou složit takovým způsobem, jak je tomu v FFX-2.
Vanille & Alisa sketches

15. ledna 2013 v 16:35 | XTifa |  Moje tvorba: Kresby
Okay, tak aby se neřeklo, mám tu pro vás nový článek (i když nevím jestli by to tak dalo nazvat) :) Blogaření mě bohužel pomali, ale jistě přestává bavit.. Je tu tolik věcí, co mě strašně demotivují a já nemám náladu nic psát. Sice mám pár nápadů, ale s přípravou je hodně práce.. a na to já nemám čas, abych tu chystala obden vždycky nový článek.
Před pár dny jsem kreslila dvě postavy a to Vanille z FFXIII a Alisu z Tekkena. Proč ty dvě? Protože mi příjdou děsně roztomilé :3 a já ráda kreslím veselé holky XD ^^ Mám i verzi s uhlem a ve větší velikosti, jenže to se mi vyfotilo ve špatné kvalitě. Nu, tyhle jsou kreslené jen tužkou :) Nejsou dokončené, proto jsem to nazvala náčrtky/studie/skicy/jak chcete. Až se mi podaří najít si čas, tak sem hodím i další (digitální) kresby, které mám rozdělané už několik měsíců.. :DVelmi nízká aktivita! Možná pozastavení..

6. ledna 2013 v 20:25 | XTifa |  My diary

Zdravím ve spolek! Od doby, co začal Nový rok, jsem si shromáždila několik plánů, čemu bych se chtěla věnovat a čeho bych chtěla docílit. Dejme tomu, že je to něco jako předsevzetí, které ale letos chci opravdu splnit :D Tady je seznam:

- udělat všechno pro to, abych dala maturitu a zvládla přijímačky na vysokou (důležité!)
- nechat si narůst vlasy a obarvit je na černo (to jsem chtěla už hodně dlouho x3)
- více se věnovat kreslení a malování, studovat dějiny umění
- začít pořádně cvičit, abych měla do cosplaye dobrou figuru (mám moc silný nohy XD)
- dokončit celý cosplay na Serah Farron, naučit se šít :D
- zúčastnit se Animeshow a Animefestu
- dokázat uvařit některé japonské jídla
- dohrát Final Fantasy XIII + XIII-2 (PS3 ještě nemáme, ale v tomto roce se snad poštěstí :3)
- poznat nové kamarády a (snad) budoucího přítele :)

Jak vidíte, větší aktivita na blogu mezi nimi není, tak mi nezbývá než to tu pozastavit. Pokud budu mít náladu a čas, tak něco přidám, ale už se tomuto blogu nemůžu věnovat tak, jako kdysi. Je pro mě důležité, abych zvládla hned první bod an a to je třeba se pořádně připravit! Ani na dodělávku kostýmu už nemám čas jako loni, shit :D Tak až budu mít po přijímačkách, musím to ihned dokončit... Animeshow bude už za 2 měsíce O.o ale jo, to dám do tý doby snad. Neplánuje tam někdo z vás taky jet? :D Co bych ještě dodala.. no, nebudu to tu zbytečně okecávat, to podstatné jsem už oznámila. :) Jestli sem vy, návštěvníci, přestanete chodit, tak vám rozumím. Koho by to tu stále bavilo prohlížet, když tu není co k vidění, nemám pravdu? :D Možná, že jen každé soboty budu aktivní... aspoň něco :)

- Vaše XTifa

Hello New Year 2013!

1. ledna 2013 v 0:00 | XTifa |  My diary

"Štědrý večer nastal, když jsem doma chlastal.." nevím proč, ale tohle byla jediná písnička, která se mi letos o Vánocích vybavila :D :D No, ale jelikož jsou Vánoce za námi a přichází Nový rok 2013, chtěla bych všem návštěvníkům popřát to nejlepší a hlavně ať se vám ve všem daří. Pro mě bude rok 2013 zlomový, protože mě čeká maturita a (možná) nástup na vysokou školu. Pokud ovšem dám přijímačky, kterými si nejsem jistá, jestli je vůbec dám :D Dále se těším na Animeshow a Animefest.. už se nemůžu dočkat, až to bude, ikdyž cosplay ještě není hotový XD Tento poslední prázdninový týden budu mít hodně práce s malováním, takže se opět na blog vykašlu, ale možná něco přednastavím. Mějte se hezky a užívejte si volna :)

- Vaše XTifa
_______________________________________

free counters