Únor 2013

Japonská kuchyně: vaříme s Okamurou!

24. února 2013 v 19:15 | XTifa
Nedávno jsem na Internetu našla recepty na japonská jídla podle Tomia Okamury. Nevím jak vy, ale já mám sto chutí si něco z toho ukuchtit *w* jen ještě sehnat přísady :D Jinak počítejte, že moje aktivita bude podobně mizerná, jako je teď.


Na záhrobí je krásně, ale také se ozvat neuškodí ;)

15. února 2013 v 20:30 | XTifa |  My diary

Ne, vážně už nedokážu vymyslet smysluplnější nadpisy článků XD Prázdniny se kvapem blíží ke konci a bohužel jsem je nestačila ani zaregistrovat T-T Naštěstí v tvorbě cosplaye jsem už pokročila dál, ale ještě mi chybí hodně věcí dát do kupy. O dnešním zmrzačení prstů ani nemluvě.. Jsem zvědavá, jak pořeším to oblékání :D Začínám mít pocit, že těžce nestíhám, protože mimo to ještě píšu PR články a dělám grafiku. No taky jsem se rozhodla, že nakreslím nějaké návrhy do fan-art soutěže na Animeshow. Snad to všechno budu stíhat, opravdu by se mi hodily nějaké ty dny volna navíc XD Jenže co mi opět začne škola, volného času bude méně :(

Většina z vás se ptala na ten projekt :D Takže ta stránka se nazývá Post Genius - stačí zaregistrovat svůj blog, vyčkáte až vám inzerent zadá nabídku k napsání článku a můžete vydělávat :) Pokud se chcete zapojit, nic jiného než nabídky na propagaci nějakých stránek či výrobků nečekejte. A taky zvažte, zda vám to stojí za to, "cpát" si na blog obsah takového typu (mě to nevadí, pomali nemám ani o čem psát a tímto aspoň zaplním prázdný prostor XD). Dále váš blog musí mít minimálně 1 PageRank (můžete si ho zjistit ZDE!) Blogy bez žádného PageRanku totiž nepřijímají, totéž i čerstvě založené blogy.

To je vše co bych vám řekla, poslední dobou jsem strašně vyčerpaná ze psaní. Ale aspoň tím natrénuji na slohové práce u maturit XDDD It's a joke ;) Jinak také se vám stává, že z ničeho nic najednou začnete pochybovat o své existenci? Ptáte se sami sebe kdo jste? Mě se to bohužel stává poměrně často :( Nejspíš příznak nízké sebedůvěry, co už s tím nadělám.

- Vaše XTifa

Agni's Philosophy - další nová vychytávka od Square Enix

9. února 2013 v 14:25 | XTifa |  Final Fantasy News

Už jsem o tom před půl rokem slyšela a nevěděla jsem co přesně to je. O čem je řeč? Agni's Philosophy má působit jako Final Fantasy tech demo, které má poukázat, jak by právě budoucí série FF měly vypadat při použití nové technologie výroby her pro další konzolové generace.
Vzhledem k tomu, že se jedná o demo, Agni's Philosophy nikoliv neukazuje na budoucí vzhled her, ale pouze propaguje tento systém. Ve videu si můžete všimnout real-time průchodu. Postavy mají zdůrazněné výrazy v obličeji, zjemněné vlasy a vlající oblečení.


O co tam jde? Skupina mágů v červených robách a jejich mocný velmistr se snaží přivolat posvátného draka, jenže v průběhu rituálu jsou napadeni ozbrojenými vojáky. Čarodějka Agni bojuje po boku ostatních, aby ochránila svého velmistra, bohužel její síla není tak mocná. I přes jejich snahu je velmistr vážně zraněn. Daruje Agni svůj krystal, který posléze použije k vyvolání posvátného draka, aby jím zneškodnila nepřátele. Použije draka k tomu, aby se dostala pryč. Objevuje se záhadné lesknoucí se město na obzoru... Také se na netu objevil oficiální plakát.


Jarňáky jsou tu ^_^ Alespoň pro mě :D

8. února 2013 v 17:10 | XTifa |  My diary

Ohayo mina! :) Konečně si mohu oddychnout od učení, protože mi počínaje dnešním odpolednem začínají týdenní prázdniny :33 Rozhodně je poflakováním se trávit nebudu. Jelikož Animeshow se neúprosně blíží (už za měsíc), tak bych měla dokončovat cosplay na Serah. Jindy mi možnost nezbyde než právě tyto prázdniny, tak je k tomu využiju.

Pokud budu mít náladu a nápady na články, tak blog bude nadále aktivní. Jen bych vás chtěla upozornit, ať se nelekáte článků, které se týkají úplně jiných věcí, než na jaké mám blog zaměřený! Zapojila jsem se totiž do takového projektu, kde mě čeká za každý zadaný článek, ať je sebevíc nudnější, finanční odměna. A za ty peníze to stojí, člověk si nějak musí vydělat ;) Takže takové články můžete buď ignorovat, nebo je okomentovat, jak se vám to líbí a podobně. Je to jen na vás. Budu je přidávat do zvláštní rubriky, aby se mi tu nezamíchaly s původním obsahem blogu dohromady. Toť všechno z mé strany, užijte si víkend ^^

- Vaše XTifa

Bolí mě hřbet, ale nevadí :)

6. února 2013 v 15:50 | XTifa |  My diary

Nadpis neřešte :D Né prostě, už od soboty jsem nemocná a ještě se k tomu přidá něco jinýho. Holky ví. Ale naštěstí se můj zdravotní stav zlepšuje.. Jsem ráda, že to vyšlo právě na tento týden, příští mi totiž začínají jarňáky - to by mě vcelku naštvalo ležet přes volno v posteli :D Je toho tolik co bych chtěla říci a přitom tak málo. Dává to logiku? Ne XD Ironií je, že někteří učitelé z naší školy choří a tím pádem zůstali doma. No a já? Já tam samozřejmě nadále chodím, přeci jen učení je víc než dost a zvyšovat si počet absence nemám rozhodně v plánu.

V pondělí pojedu do Brna zpátky pro své "výtvory". Holt když to nevyšlo na FaVU, zkusím to na Masaryčce. Už jsem si dopředu pořídila i 250 stránkovou bichli s nejdůležitějšími otázkami u přijímaček. Super, to abych se každý den učila aspoň 10 faktů :D No, snad se mi v tomto aspoň poštěstí. Kdyby totiž ne, tak budu mít pro učitelku aspoň důkaz, že můj mozek na vysokou školu asi stavěný není, jak si ona myslí. Okay folks, that's all. Půjdu něco tvořit, popřípadě se vrhnu už na ten cosplay, co mám rozdělaný. Konečně se naskytne příležitost ho dokončit ^^

- Vaše XTifa

Japonská kuchyně

4. února 2013 v 17:15 | XTifa

Připravila jsem si pro vás tentokrát rozsáhlejší téma a to Japonská kuchyně :) Kromě tohoto článku sem přidám i recepty na nejznámější japonské pokrmy + speciál Vaříme s Okamurou, tak se máte na co těšit ;) Japonské slova opět napíšu tak, jak se vyslovují a budou označené kurzívou. Články budou vypadat ve formě výpisků - stručné a jasné. Snad se bude článek líbit :)

KUCHYNĚ EDO
- vznikla na počátku 16. století
- oblíbeným jídlem jsou pohankové nudle Soba, jsou také jednou ze základních složek této kuchyně
- tyto nudle později nahradily silné pšeničné nudle Udon
- servírují se na malém pleteném bambusovém podnose Zaru
- sojová omáčka je silnější a více ochucená
- dalším produktem této kuchyně je grilovaný úhoř s pikantní omáčkou
- základní pokrmy: sushi, tempura, oden, horký kotlík apod.

Nudle Soba z kuchyně Edo

_______________________________________

free counters