Květen 2013

Bye high school, welcome freedom~

29. května 2013 v 22:09 | XTifa |  My diary
(Nehraju League of Legends, ale wallpapery Sony se mi moc líbí x3)

Taak čím nejprve začít? :D Chtěla bych se omluvit všem pravidelným návštěvníkům za svou neaktivitu. Hned po Animefestu 2013 jsem se začala poctivě připravovat na ústní maturitní zkoušky, takže jsem se jen učila a učila. Tento týden v pondělí jsem je úspěšně zvládla! ^^ Čekala jsem, že to bude horší a složitější, ale šlo to překvapivě dobře :) I když jsem si nevytáhla nejlepší otázky, dala jsem to kupodivu na vyznamenání XD Konečně to napětí ze mě spadlo a teď mě čeká spoustu volna a času na své koníčky, které mi tak chyběly :'3 Co je u mě nového?
  • Začala jsem číst psychologické knížky - je to dobrý způsob, jak zlepšit psychický stav člověka a donutí vás to myslet lepším směrem. Vždy po některé z nich šáhnu, když je mi na nic, a čtu si. Také si ráda přečtu něco ze žánru fantasy a sci-fi.
  • Budu víc kreslit - musím napravit svou absenci v kreslení. Kdo ví, jestli jsem už nevyšla ze cviku O.o V PC mám uložené půl roku rozdělané fan-arty, tak se nejprve pustím do nich. Potom bych se chtěla zapojit do fan-art soutěže na Advík ^_^ Neočekávám úspěch, ale ráda se do soutěží zapojuji :)
  • Plánuji nové cosplaye - rozhodla jsem se pro Rukiu Kuchiki z Bleache a Yunu z Final Fantasy X-2. Yunie bych chtěla stihnout už na Advík, snad tedy do té doby získám všechny potřebné materiály a také dostatek financí :)
  • Přijímačky na vysokou školu jsem nezvládla - nevadí. Zkusím to znovu za rok a musím se pořádně připravit na testy, protože, světe div se, byly strašně složité. Maturita se může jít v tomto směru zahrabat :D U ní alespoň máte představu, z čeho budete zkoušeni. O mínusových bodech za špatnou odpověď ani nemluvím..
  • Od června se budu snažit dělat něco pro svou budoucnost. Na e-mail mi chodí každý den poučky, které mi radí, jak se dopracovat ke svobodné vůli. Každý den mám udělat nějaký úkol, takže se do toho s radostí pustím. :)
  • Musím si najít práci nebo brigádu :D Obnos peněz je více než bídný a každá korunka se hodí. Snad si něco najdu, budu ráda i za prostou obyčejnou práci typu úklid.. :D
  • Vytvořím nový design na blog, vlastního maskota a vlastní logo blogu. Sice mi to dá spoustu práce, ale když se už nemusím učit, výsledek bude stát za to :) Maskotem nebude nikdo jiný než moje OC postava - Yumi.
Snad jsem vás tímto vyčerpávajícím článkem moc neznudila :D Doufám, že načerpám hodně síly a inspirace na vymýšlení nových článků a budete se sem vracet rádi tak, jak tomu bývalo dřív ^^

- Vaše XTifa

Report z Animefestu 2013

17. května 2013 v 16:35 | XTifa |  Akce, festivaly, cony

Konichiwa minna ^__^ Tento týden zažívám naprostý pocit prázdna a nechuti k učení, ale dnes jsem se vydala konečně na přípravy k maturitám, tak mě to trochu "nastartovalo". Jak jistě víte, o víkendu se konal Animefest 2013. Dva dny předtím jsem ještě dodělávala cosplay Serah Farron z Final Fantasy XIII-2 non-stop bez přestávek (snad ve čtyři odpoledne se našla pauza na jídlo :D) a na místě ještě dokončila poslední detaily a Moogla. Chtěla bych také poděkovat Miyoko (Lucíkovi), která mi s tím pomohla a za její společnost na Animefestu. Doufám, že se ti tam líbilo stejně, jako mě :)

Bohužel jsem skoro vůbec nefotila, takže se na fotky prostorů a cosplayerů můžete podívat na oficiálních stránkách Animefestu. - Odkaz na fotky zde! (průběžně se to aktualizuje)


Zatím žiju :D

4. května 2013 v 12:35 | XTifa |  My diary

Konichiwa! Tento týden je ten nejhorší, jaký můžu za dobu docházky na střední školu považovat. Ve čtvrtek a pátek jsem psala písemné maturity. U angličtiny si myslím, že jsem dopadla vcelku obstojně a všechny body zadání splnila. Ale kdo ví - vypracované zadání se posílají mimo školu, takže to bude hodnotit úplně cizí člověk.
Co se týče češtiny, didaktický test mě nemile překvapil. Navíc nás došel v půlce hodiny "otravovat" ředitel, což mi trochu ubralo na pozornosti, protože jsem seděla v první lavici >.< Dozorující učitel mě měl neustále na očích :'D Ale mám z toho zatím dobrý pocit - co jsem se dívala na neoficiální výsledky, vychází mi známka 2-3. Budu doufat, že se nějak přiblížím k té dvojce - alespoň když to hodnotí naše škola, která zná naše slabiny a podobně.
Jako slohovou práci jsem psala charakteristiku. Přemýšlela jsem ještě nad úvahou o bulvárním tisku a stížností na sousedy. Jelikož by se mi ale na stížnost nepodařilo napsat víc než 250 slov (navíc měla být psána ve formě dopisu) a v úvaze bych se měla především zaměřit na společnost, která je bulvárem ovlivněna, raději jsem zvolila charakteristku dobového idolu (konkrétně emo) - o tomto tématu jsem nemusela nijak dlouze přemýšlet a hned se mě na něj přepadlo spoustu myšlenek. Navíc, ani k tomu Emo nemám moc daleko.. :'D Ředitel nám tohle téma zrovna nedoporučoval (z důvodu obtížnosti), ale co - challenge accepted :)
Aby toho nebylo málo, zítra mě čekají Testy studijních předpokladů (TSP), která jsou součástí přijímaček na vysokou školu. Zkoušela jsem si zatím jen pár vzorových zadání a nedopadla jsem velmi dobře. Percentil 60 je opravdu málo, takže se celou sobotu budu pilně připravovat a snad to nějak dám. Mám takový pocit, že matematickou část vynechám úplně.. :D Držte mi palce! >.<
V úterý budou ještě písemné maturity z angličtiny - didaktický test. Myslím si, že na něj se nepotřebuji moc připravovat, protože angličtina mi jde na výbornou XD
Haha, v pátek už bude Animefest. A víte co? Cosplay ještě není úplně hotový :'( Budu to dodělávat zítra odpoledne po testech, tak snad to všechno stihnu *w* Já už radši mizím, tak sayonara!~

- Vaše XTifa
_______________________________________

free counters