Leden 2014

Japonská kuchyně: Sushi

27. ledna 2014 v 14:25 | XTifa

Nevím proč, ale tento článek mi leží v rozepsaných už skoro rok a já ho ještě nezveřejnila :O Inu je na čase to napravit. Nedávno jsem si též dělala sushi, ale pouze z domácích zdrojů, jelikož ryba nebo zázvor je u nás vzácný druh potraviny. Naštěstí jsem ale v místním Albertě splašila alespoň mořské řasy, tak jsem začala experimentovat. :D

Soou~ zde je recept, jak si tento oblíbený asijský pokrm můžete zhotovit i u vás doma bez závratné investice.
(Kdo by obětoval cca dvě stovky za Sushi v restauraci? XDD)

Ingredience: zázvor nebo losos (či jiná ryba bez kostí), rýže, rýžový ocet, mořské řasy Nori, sůl (+ na dochucení sojová omáčka či koření wasabi)

Příprava: Rýži necháme máčet ve studené vodě, poté 15 minut vaříme. Do uvařené rýže přidáme 2 polévkové lžíce rýžového octa a lžičku soli, promícháme a necháme vystydnout. Na dřevěnou podložku si nachystáme lososa či zázvor a řasy Nori. Plátek řasy rozpůlíme, navlhčenou rukou nabereme hrst rýže, kterou rozprostřeme po celé ploše řasy. Doprostřed rýže položíme nakrájeného lososa/zázvor. Řasu začneme rolovat do rolády a rozkrojíme na několik menších kousků. Hotový pokrm podáváme s hůlkami nebo lze jíst u rukou. Pro výraznější dochucení namáčíme do sojové omáčky či wasabi koření.

Wallpaper #31 - I will give you the Best of me!

24. ledna 2014 v 22:09 | XTifa |  Moje tvorba: Wallpapery
Přidávám sem poslední wallpaper za dnešek a to na téma Shingeki no Kyojin. Jsem si říkala, že bych na takový skvost mohla napsat svůj osobní názor. No bohužel jsem se na něj naposledy podívala v říjnu - tím pádem bych si ho musela znovu osvěžit :D Jinak v počítači mi ležel obrázek Mikasy, jak překřižuje čepele (obrana?), tak jsem si řekla že by z toho mohl být dobrý wallpaper. Posuďte sami ^^

Wallpaper je ve velikosti 1800x1200!

Neupravovat ani nevydávat za své!!!Wallpaper #30 - Misa Amane (Death Note)

24. ledna 2014 v 21:45 | XTifa |  Moje tvorba: Wallpapery
Ještě před Vánoci jsem se z nudy začetla do mangy Death Note a řekla jsem si, že se rozhodně musím podívat i na to anime! Totiž když jsem ho shlédla poprvé tehdy jako malá, tak to můj mozeček nepobral, ale teď mi začalo dávat všechno smysl XDD Mimo to Misa-Misa je jednou z postav, které mám v plánu zrealizovat na cosplay v tomto roce ^^ Ale o tom se rozepíšu až v dalším článku.

Snad se líbí ^^ Zkoušela jsem nový styl tvorby oproti mé předchozí, takový víc poutavý a energický.

Wallpaper je ve velikosti 1800x1200!

Neupravovat ani nevydávat za své!!!Wallpaper #29 - If you come here, you'll find me.. I promise.

24. ledna 2014 v 21:29 | XTifa |  Moje tvorba: Wallpapery
Nějak začínám tu rubriku s wallpapery zanedbávat :D Takže teraz to jdu napravit a přidám sem rovnou tři ^^ První z nich je se Squallem a Rinoou z FF VIII. Final Fantasy powaaa ♥ Doufám, že se líbí :)

Pozn.: Začala jsem se na výtvory podepisovat pod přezdívkou, se kterou teď vystupuji úplně všude. Proto se předem omlouvám za zmatek ve jménech :) Ale jelikož mám blogovou přezdívku i v názvu blogu, tak jsem si řekla, že to tak poenchám a jako XTifa budu fungovat pouze zde na blogu.

Wallpaper je ve velikosti 1800x1200!

Neupravovat ani nevydávat za své!!!


K-POP [Czech Parody Misheard Lyrics]

8. ledna 2014 v 16:43 | XTifa |  Co se jinam nevešlo aneb to ostatní
Tady tyhle rádoby parodie, kdy v písničce slyšíte různé české slova, mi příjdou akorát vhod :D Nemám aktuálně nejlepší období, proto si udržuji náladu alespoň sledováním videí na Youtube. Sice existují i Misheard parodie, které dávají smysl (celá písnička se týká jedné události), no mě nejvíc rozesmívají právě ty, které na sebe vůbec nenavazují XD


"Umím karate, ničit baráky.. Karel a jáááá"

Prý je potvrzené, že Asiati jsou úchylní? No a co, to mě právě na tom baví! XD Kdo se chce taky zasmát, přidávám sem odkazy například na skupinu Big Bang a Super Junior - tyhle dvě mi v paměti utkvěly nejvíc. Teď mi místo originálních lyrics budou znít v hlavě ty české :D :D


"Někdy piju SAVA kýbl klidně i s tyčinkou" xDDD


Shrnutí za rok 2013 - Welcome New Year!~

1. ledna 2014 v 19:20 | XTifa |  My diary

Zdravím vás návštěvníci tohoto opuštěného blogu. Sice píšu pozdě, but who cares~?

Začal nám Nový rok a spolu s ním i mnoho nových okamžiků. Nevím jak vám, ale mě předchozí rok strašně rychle utekl. Možná to bude tím, že jsem si našla zálibu v cosplayi a díky tomu zaplnila volný čas. Když zavzpomínám na leden, tak pro mě začal dost stresově - chtěla jsem se dostat na Fakultu výtvarných umění v Brně, což se mi i přes to všechno úsilí nepodařilo. Od té doby si říkám, že na takovou školu se už na podruhé nedostanu, když jsou na uchazeče nároční. Potom jsem to chtěla zkusit na MUNI, ale tam to bylo snad horší - příjímačky jsem hodně podcenila a ani tam jsem se nedostala. Ono zůstat v klidu, když za každou chybnou odpověd ztratíte body, je fakt náročné. Tento rok po takových zkušenostech stále zvažuji, jestli má cenu se na nějakou vysokou školu hlásit, už si tolik v tomto neveřím..

Ale abych nemluvila jen o těch negativních stránkách roku 2013, tak jsem poznala přes cosplay a cestování po conech spoustu úžasných lidiček a díky nim jsem měla i pestřejši život, protože jsem získala pocit, že mám konečně smysl pro co žit. Dřive jsem nad tím hodně tapala a pořád mi něco chybělo, jenže jsem netušila co. Takhle mohu využit svou manuálni zručnost - naučím se šít, navrhovat, tvořit z různých materiálů, cestovat a poznávat lidi. Jak je ten cosplay úžasná věc pro lidi, kteři by jinak seděli doma za PC se složenýma rukama xD a nelituju toho že jsem se na to dala, no i když občas mám krizi a slabé chvilky, ale to se stáva snad každému.

_______________________________________

free counters