Srpen 2014

Long post is comiiing~ >w<

25. srpna 2014 v 8:30 | XTifa |  My diary
A tak po roce je ze mě opět student. Budu si muset zvyknout znovu na ten systém. Jelikož je pro mě vysoká škola něco úplně nového a nepředstavitelného, bude to zajímavá zkušenost.. Sice jdu tedy kombinovaně *socka co nemá na ubytování*. Nicméně mám pocit, že to bude asi lepší řešení, než najedu na starý režim. Kdo ví, možná příští rok půjdu na jiný obor, nebo se stane něco mimořádného.. aspoň v tom doufám, protože mě každodenní stereotyp vážně přestává bavit.

Všimla jsem si, že sem už skoro nikdo nechodí. Tak mě napadlo, že sem budu psát vše, co mě trápí nebo co mám prostě na srdci. Na FB tím nikoho otravovat nechci a tady budu mít aspoň klid, že mě za moje myšlenkové pochody nikdo nezkritizuje. Přeci jen.. od toho blog vznikl, ne? Abychom si na něj psali, co potřebujeme dostat ven z mysli.

V sobotu se stala v naší bytovce u sousedky nehoda.. trochu mě to šokovalo. Říkala jsem si, co by se dělo, kdyby to postihlo i nás co bydlíme nad ní v druhém patře (ono spatřit za okny obří plamen sahající až ke střeše nebyla moc sranda). Naštěstí se teda nic vážného nestalo. I tak mě to nakoplo k tomu, abych už neotálela s volným časem, dokud ho mám a začala ho nějak produktivně využívat. Přesně jak jsem psala v předchozím článku. Ne že by se mi nechtělo, ale bojím se. Mám chorobnou touhu mít vše dokonalé. A když udělám nějakou chybu.. pak si to vyčítám.

Včera jsem měla retro chvilku a poslechla si hooodně staré písničky, které tehdy frčely. Trochu jsem nostalgicky zavzpomínala na minulost, na ty hezké okamžiky co se mi přihodily, protože každá z těch písniček vypráví příběh, který se mi k nim poutá. Člověku to zlepší náladu, když si najednou vzpomene.

Některý z uplynulých dnů mi nešlo připojení na net, tak jsem se rozhodla prohrabat ve složkách, co mám v počítači. Moje aktivita na PC většinou probíhá tak, že zapnu Power a už hned letím na Internet :D Na ostatní věci nezbývá čas. Všimla jsem si, že tu mám ještě rozepsané povídky z doby "Cloudofílie" (závislost na Cloudovi Strifovi z Final Fantasy pro méně chápavé XD) .. to byly zlaté časy, mít za idola někoho, kdo neexistuje, ale nemuseli jste mít strach, že by vás někdy opustil, protože jak si to ve své fantazii utvoříte, tak to budete mít.

Yop jsem tak trochu blázen a víc žiju vlastní svět než ten reálný. Vždycky bylo mé přání žít ve fantasy světě, protože tento mi nepřijde příliš zajímavý. Jsem ráda, že mi to aspoň ten cosplay trochu umožňuje. A že jsem potkala lidi, kteří to vidí podobně. Je těžké žít mezi lidmi utlačovanými realitou, ale dá se to. Možná jsem naivní, ale vždycky věřím, že bude líp. Proto mě už nic nedokáže tolik rozhodit. Naopak když se dívám na film nebo hraju hru, tak to děsně prožívám a u některých dramatických scén i brečím :D Je v pořádku zajímat se o smyšlené věci a neřešit ty skutečné? Druzí by mě poslali do blázince, ale mě to tak přijde normální. Kéž bych na blízku měla taky někoho podobného. Everybody's so far away, so far away...


Boj s prokrastinací!

24. srpna 2014 v 23:40 | XTifa |  Rady, tipy a návody

Znáte ten pocit, kdy se vám nic nechce? Důležité věci odkládáte až na poslední chvíli, protože se bojíte, že něco pokazíte? Nebo prostě jen není nálada? Nah.. prokrastinace je velmi špatný zlozvyk a bohužel ani mě se nevyhla, tak jsem se rozhodla, že s tím zkusím zatočit!

Je snadné najít příčinu, proč tomu tak je, ale složitější je se jí potom zbavit. Co proti tomu udělat?


Report z Advíku 2014

24. srpna 2014 v 16:06 | XTifa |  Akce, festivaly, cony

Po nepříliš šťastných zkušenostech z Animefestu jsem se rozhodla, že se to na Advíku nesmí opakovat a tak jsem si ho snažila užít jak nejvíc to jde. I když jsme s partou přišli vždycky až odpoledne, jelikož někteří z nás dodělávali ještě části ke cosplaye, ale mě se to líbilo. Taková kolektivní práce, kde si všichni navzájem půjčili tavící pistole, barvy, lepidla.. prostě takhle by to mělo vypadat :) Nakonec jsem ráda, že se všechno stihlo.


Soutěžní kresby na Advík 2014

5. srpna 2014 v 15:35 | XTifa |  Moje tvorba: Kresby
Oh God, zase jsem tu dlouho nebyla XD Ale jde vidět, že mě to na blogu už prostě moc nebaví a ta psací nálada se vytratila někam pryč. Nebo spíš není pomali o čem psát a inspirace je téměř nulová.

Ale k věci: před týdnem se na Modré škole v Praze konal ADVÍK 2014 (festival anime, mangy, fantasy a her), kterého jsem se opět jako minulý rok zúčastnila a musím říct, že jsem si ho užila víc než dost! Bylo to parádní, jelikož jsme s kamarády měli skupinový cosplay a stihli jsme jak cosplay soutěž, tak i Galavečer. Těším se na další takové projekty, je mnohem větší zábava, když s někým cosplayujete společně než jako sólo postava :3

Jakmile se ke mě dostanou fotky mých cosplayů od Kentaro Schiffer E.H., tak napíšu i obsáhlejší report ;)

A jelikož obnovili ty kreslící soutěže, tak jsem se do nich zapojila. Sice jsem nic nevyhrála ani se neumístnila, ale mě to ani tak neodrazuje se do nich přihlašovat.. strašně mě baví kreslit a je to i dobrý způsob, jak svoji tvorbu zviditelnit na nějakém veřejném místě :D

Letos jsem soutěžila s Alisou z Tekkena jako Fan Art - kreslený pastelkami a následně naskenovaný do PC, dále obrázkem na Original Art - ten je naopak kreslený na tabletu v grafickém programu. Řeknu vám, že je čím dál těžší vymyslet něco vlastního XD


_______________________________________

free counters