Takové "velmi hluboké" zamyšlení...

26. března 2016 v 0:07 | Yumi |  My diary

Poslední dobou jsem nechápala, proč jsem pořád taková smutná a tíží mě hrozný tlak z toho, co bude. Připadala jsem si, jako bych zapomněla žít. Každý den ve stresu, nutkání myslet jen na to nejhorší. Vůbec jsem netušila, jak se mám uklidnit, když jsem nenašla útěchu ani ve věcech, které mě bavily. Stačí se podívat na další úspěšné lidi okolo sebe a hned mám pocit, že nesmím polevit, když se na všechno kladou takové velké požadavky. Celkem mi chybí ta bezstarostná doba, kdy jsem si vše dělala pro radost a nemusela přemýšlet nad tím, jestli je to dobře nebo špatně. Teďka se musím do všechno nutit a nesmím nic podělat, nebo z toho zešílím. Hrozně mě to štve, tato velká sebekritika, ale nemůžu s tím nic dělat. No nic, už žádné pesimistické kecy. Slíbila jsem jednomu velmi blízkému člověku, že budu šťastnější a budu se to snažit dodržet!

Jinak dneska jsem zjistila velmi zajímavou věc. Ono jde o to, že celý život jsem se starala o druhé lidi a sebe nějak zanedbávala. Taky jsem si všimla, že mi stačí malá známost a hned dokážu odhadnout na základně chování a vystupování, jaký ten člověk asi může být a co od něj očekávat. Říkala jsem si, že za to, jak všechno moc prožívám a jsem z toho zmatená, musím do blázince. Jenže třeba ne jako pacient, ale jako doktorka...??! :D Jako proč ne, ještě se mi nestalo, že bych se v někom zmýlila. Možná kdybych řešila starosti jiných, tak bych zapomněla na ty své a byla bych šťastnější. To nevím. Každopádně mám potřebu nad něčím pořád přemýšlet a to nezastavím.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 26. března 2016 v 22:08 | Reagovat

Why not, ono řešit problémy jiných vždycky bylo jednodušší, než řešit své vlastní :D

2 Ronia Ronia | 27. března 2016 v 0:35 | Reagovat

Nic proti, ale osobně si myslím, že práce psychologa/psychiatra pro tebe není. Je fajn, že umíš odhadnout lidi, máš dobrou intuici, jenže to je ti v téhle práci tak trochu k ničemu. Sama říkáš, že všechno moc prožíváš, tohle by byl dost velký nápor na tvoji psychiku.
Máš velký talent na grafiku, držela bych se toho, pokud tě to baví =) Určitě ti jde i spousta jiných věcí, jen máš teď obtížný období, takže ti to tak nemusí přijít. Jak říkám, letošní zima, i když bez sněhu, trvala moc dlouho. Bude líp ;) =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
_______________________________________

free counters