Červenec 2016

Jak se flákám o prázdninách..

27. července 2016 v 22:55 | Yumi |  My diary

Konbanwa minna san :D koukám, že jsem se tu dlouho nepřihlásila a nic nenapsala. No, většinou ani nemám o čem psát a malichernosti typu "pořídila jsem si tenhle a tento výrobek a jak je strašně boží" mi připadá celkem zbytečné. Jen co začaly prázdniny, tak s jejich příchodem se objevila i aplikace Pokémon GO a na FB se mi nic jiného neobjevuje, než statusy o této hře, která vás má donutit chodit ven. Já sama nejsem vlastníkem smartphonu, takže si to nemám jak zahrát, ale zase jít někam ven s mobilem v ruce a nedávat na sebe pozor je docela riskantní. Tento týden se i tradičně objevují statusy o Advíku a dodělávání cosplayů na poslední chvíli. ... Ten úžasný pocit, když se kvůli tomu nemusím stresovat a místo toho řeším, jak vyexpím postavy v Final Fantasy XIII-2 :3 Ano, po 3 letech jsem se rozhodla ji konečně dohrát a namotivovala mě k tomu i kámoška, která už oba dva díly má úspěšně za sebou a pustí se do Lightning Returns (kterou si mimochodem musím taky pořídit, než mi ji vyprodají). Jinak kromě vyhledávání různých zajímavostí na netu a koukání na filmy nějak aktivně ten čas moc netrávím. Většinou buď jedu na víkend k příteli do Brna a nebo jsem přes týden ve volném čase doma. Doufám, že srpen bude pro mne víc produktivnější, protože zatím je to docela bída :D


Boku no Kanojo wa Saibôgu (Cyborg Girl)

4. července 2016 v 14:50 | Yumi |  Filmy, které mě zaujaly

Po zhlédnutí této japonské doramy mám rozporuplné pocity. Kam se hrabe nějaký Titanic a další americké trháky, které ještě existují. Zápletka se stala více strhující a srdceryvnější, než jakou jsem z počátku od tohoto filmu očekávala. Cyborg Girl rozhodně není film jen o tom, že si zapláčete, ale taky vám dá hodně do života a přinutí se zamyslet. Naučí vás ještě více vážit si vašich blízkých, protože bez nich by byl svět smutnější.

Abych shrnula příběh a moc nespoilerovala, jednoho dne se objeví velmi nádherná dívka poblíž osamělého studenta univerzity Jira Kitamury a to nečekaně v době, kdy má narozeniny. Přesto že si s ní Jiro velmi rozumí, je nucena ho opustit a vrátit se zpět do "daleké budoucnosti", odkud přišla. Po celý ten rok nadále žil svůj osamělý život, do té doby, než se mu znovu ukázala před očima. Svojí přítomností ovlivnila nejen Jirovu budoucnost, ale také osud celého světa.

Já jsem si osobně myslela, že Cyborg Girl bude takový jak kdyby "andílek" Jira a bude mu plnit, co si jen bude přát. Takový osobní strážce :D No, nebylo to od mého očekávání moc daleko (až na to s tím plněním přáním :D), ale tato dorama nakonec mile překvapila a ještě musím podotknout, že děj probíhá paralelně, přičemž se střídá minulost se současností a budoucností. Divák se musí na něj dobře soustředit, aby pochopil souvislosti. Divím se, že jsem Cyborg Girl objevila až teď před týdnem. Rozhodně by bylo skvělé, kdyby bylo víc filmů natočených s podobnou tématikou :) Doporučuji ho zhlédnout úplně každému. Dokonce i brácha ho ocenil, přestože takové žánry filmů vůbec nevyhledává :D

Odkaz ke stažení i s CZ titulky je zde: https://ulozto.cz/!H6WRYhyv/cyborg-girl


Koi no Mon (Otakus in Love)

2. července 2016 v 16:20 | Yumi |  Filmy, které mě zaujaly

Včera večer jsem se podívala na jednu japonskou komedii, kterou jsem objevila v žebříčku na ČSFD. Neměla jsem totiž nic lepšího na práci, než si vyhledávat nějaké zajímavé filmy od japonských tvůrců. A co nevidím.. ono vznikl nějaký film na tématiku Otaku a cosplaye? Tak jsem si řekla, že to musím určitě zkouknout! Tento film prý vznikl podle stejnojmenné mangy. Upřímně, už podle traileru a plakátů k filmu jsem čekala, že to bude nějaká šílená ptákovina.. no a měla jsem pravdu (ještě aby ne, to je na Japonce podobné XD)

_______________________________________

free counters