Koi no Mon (Otakus in Love)

2. července 2016 v 16:20 | Yumi |  Filmy, které mě zaujaly

Včera večer jsem se podívala na jednu japonskou komedii, kterou jsem objevila v žebříčku na ČSFD. Neměla jsem totiž nic lepšího na práci, než si vyhledávat nějaké zajímavé filmy od japonských tvůrců. A co nevidím.. ono vznikl nějaký film na tématiku Otaku a cosplaye? Tak jsem si řekla, že to musím určitě zkouknout! Tento film prý vznikl podle stejnojmenné mangy. Upřímně, už podle traileru a plakátů k filmu jsem čekala, že to bude nějaká šílená ptákovina.. no a měla jsem pravdu (ještě aby ne, to je na Japonce podobné XD)


Je ale zajímavé vidět, jak se do sebe dva lidé můžou zamilovat pouze prostřednictvím společného zájmu a sice kreslením mangy. Akorát v tomto filmu není typická manga jako manga. Hlavní postava coby chudý mladík Aoki Mon se snaží prosadit svým unikátním dílem "mangou" z kamenů, které poskládal vedle sebe v dřevěných bedýnkách a ty mají popisovat jakýsi příběh. Je sám tvrdohlavě přesvědčen, že s tímto novým druhem mangy prorazí a bude se prodávat. Nicméně všem je jeho "umění" akorát pro smích a Mon s ním nesklízí úspěchy, protože manga je především známá jako kreslený komiks vydávaný ve svazcích knih. Přesto Mona a druhou hlavní hrdinku Koino Akashi - která mimochodem vydává své mangy na festivalu Komiketu - tento zájem záhadným způsobem společně sblíží a dostanou se kvůli své ješitnosti do nepříjemných situací.

Chtěla bych ještě citovat výrok z jedné vtipné pasáže ve filmu:
"Koino je fascinována tím, jak Mon o sobě prohlásí, že je mangaka. Proto se rozhodne s ním seznámit a pozve si ho k sobě domů na párty. Oba se opijí a druhý den ráno si Mon pomyslí, že měl za sebou své vytoužené poprvé. Ale místo toho z něj Koino udělala cosplayera. Ke svému zděšení si Mon uvědomí, že vypadá jako Yunsung ze Soul Calibur II." :DDD


Jak už jsem zmínila, Koino je vášnivou milovnicí cosplaye a ráda si šije vlastní kostýmy, které využije pro svoji zábavu. Šťastná je to holka, že do tohoto zájmu jsou zataženi i její rodiče a náramně si to užívají (o tom mnoho cosplayerů určitě sní XDDD) a když ještě uspořádá takovou rodinnou cosplay party se svými přáteli… :D Berte ale prosím na vědomí, že Koi no Mon vznikl v roce 2004 a tou dobou cosplaye nebyly tak prestižní a už vůbec se nekladl důraz na roleplay, ale cosplay vážně sloužil jen pro zábavu.

Každopádně, přesto že je tento film označován za romantickou komedii, moc té romantiky tam nehledejte. Buď jsou sentimentální okamžiky přerušeny zvracením anebo nervovým zhroucením :D Celkově se zde objevuje spoustu šíleností a už jen proto, že se zde objevuje tématika mangy a cosplaye, tento film doporučuji shlédnout všem příznivcům těchto fenoménů.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
_______________________________________

free counters