Filmy, které mě zaujaly

Boku no Kanojo wa Saibôgu (Cyborg Girl)

4. července 2016 v 14:50 | Yumi

Po zhlédnutí této japonské doramy mám rozporuplné pocity. Kam se hrabe nějaký Titanic a další americké trháky, které ještě existují. Zápletka se stala více strhující a srdceryvnější, než jakou jsem z počátku od tohoto filmu očekávala. Cyborg Girl rozhodně není film jen o tom, že si zapláčete, ale taky vám dá hodně do života a přinutí se zamyslet. Naučí vás ještě více vážit si vašich blízkých, protože bez nich by byl svět smutnější.

Abych shrnula příběh a moc nespoilerovala, jednoho dne se objeví velmi nádherná dívka poblíž osamělého studenta univerzity Jira Kitamury a to nečekaně v době, kdy má narozeniny. Přesto že si s ní Jiro velmi rozumí, je nucena ho opustit a vrátit se zpět do "daleké budoucnosti", odkud přišla. Po celý ten rok nadále žil svůj osamělý život, do té doby, než se mu znovu ukázala před očima. Svojí přítomností ovlivnila nejen Jirovu budoucnost, ale také osud celého světa.

Já jsem si osobně myslela, že Cyborg Girl bude takový jak kdyby "andílek" Jira a bude mu plnit, co si jen bude přát. Takový osobní strážce :D No, nebylo to od mého očekávání moc daleko (až na to s tím plněním přáním :D), ale tato dorama nakonec mile překvapila a ještě musím podotknout, že děj probíhá paralelně, přičemž se střídá minulost se současností a budoucností. Divák se musí na něj dobře soustředit, aby pochopil souvislosti. Divím se, že jsem Cyborg Girl objevila až teď před týdnem. Rozhodně by bylo skvělé, kdyby bylo víc filmů natočených s podobnou tématikou :) Doporučuji ho zhlédnout úplně každému. Dokonce i brácha ho ocenil, přestože takové žánry filmů vůbec nevyhledává :D

Odkaz ke stažení i s CZ titulky je zde: https://ulozto.cz/!H6WRYhyv/cyborg-girl

Koi no Mon (Otakus in Love)

2. července 2016 v 16:20 | Yumi

Včera večer jsem se podívala na jednu japonskou komedii, kterou jsem objevila v žebříčku na ČSFD. Neměla jsem totiž nic lepšího na práci, než si vyhledávat nějaké zajímavé filmy od japonských tvůrců. A co nevidím.. ono vznikl nějaký film na tématiku Otaku a cosplaye? Tak jsem si řekla, že to musím určitě zkouknout! Tento film prý vznikl podle stejnojmenné mangy. Upřímně, už podle traileru a plakátů k filmu jsem čekala, že to bude nějaká šílená ptákovina.. no a měla jsem pravdu (ještě aby ne, to je na Japonce podobné XD)

Frozen - Ledové království

17. dubna 2014 v 18:50 | XTifa

Let it goo, let it goo~ Can't holt it back anymoore~ Let it goo, let it goo~

Frozen je aktuálně nejnovější mistrovský počin od Disneyho, a i když se pouštěl v kinech už od loňského roku v listopadu, já se na něj podívala teprve před týdnem :D Nějak jsem nechápala proč se z této pohádky stal takový mainstream a všichni o ní básnili, chtěli cosplayovat sestry Elsu a Annu, potom ta písnička.. Ze začátku jsem na to nějak moc nebrala ohled (jako na všechno co je čerstvě nové), radši si vždycky počkám až trochu toho nadšení opadne a teprve potom si to pustím :D A stalo se ♥

Upřímně, na to že je Frozen momentálně považované za nejlepší pohádku od Disneyho, tak jsem od toho čekala mnohem víc. Hlavně mi to přišlo děsně krátké a ten konec bych trochu obohatila. Ale má to nádhernou a tajemnou atmosféru. A ty efekty! A je tam magie!! A písničky!!! XD Mohla bych je poslouchat celý den, jak jsou chytlavé - hlavně ty originální, v českém provedení jsem je neslyšela a ani radši nechci XD

Hlavní zápletka? Sestry Anna a Elsa vyrůstaly odmalička spolu, hrály si, stavěly sněhuláky. Jenže Anna nechtěně kvůli Elsiným schopnostem přijde k úrazu. Jediné možná záchrana je pro ni výmaz vzpomínek, takže si nebude pamatovat Elsiny schopnosti. Její sestra je pak nucena být izolována od společnosti a skrývat svou nadpřirozenou moc. No Anna je takový typ člověka, který je neodbytný a vyhledává zábavu. Takže o několik let později se na místních slavnostech korunovace své sestry pořád vyptává, proč je taková chladná a co se s ní děje. To Elsu vytočí, neubrání se a své zesílené emoce projeví zmražením všeho kolem sebe. Obyvatelé jsou šokováni a okamžitě ji považují za nestvůru, která musí být zneškodněna. Teď když je tajemství odhaleno, Elsa utíká do hor, kde nebude muset žít ve strachu a obavách, že by někomu ublížila, a zde si vytvoří své vlastní království. Samozřejmě Anna to nenechá jen tak a vydá se svou milovanou sestru hledat i navzdory tomu, že by jí mohla znovu ublížit. Cestou potká další společníky jako drsného poutníka Kristoffa či mluvícího sněhuláka Olafa. A jak to dopadne dál, to se dozvíte v pohádce~


Ještě jedna malá poznámka - než jsem to viděla, tak jsem si myslela, že Elsa bude hrát zápornou postavu, protože se na artworku tváří tak namyšleně XDD Ale samozřejmě můj dojem byl mylný :)

Pohádka, která vás dostane, vřele doporučuji!

The Vampire Diaries

5. června 2012 v 18:40 | XTifa

Nejsem sice nějaký extra fanda do upírů, ale tohle mě dostalo! Nebýt televize, tak se na tento seriál nejspíš ani nikdy nepodívám. Měla jsem v hlavě totiž zaškatulkované, že se jedná o další imitaci ve stylu Twilight sága, ale opak je pravdou! :) Žádný přeslazený řečičky a dlouhé dialogy, navíc Ian Somerhalder v podání Damona navozuje vtipnou atmosféru, takže o zábavu není nouze. :D Taky je to hodně napínavé.. ale vždycky když je nějaká akce, tak do toho strčí reklamu :/ xDD No ale dá se to přežít. :) A o čem že tento fantastický seriál je? (Jdu spoilerovat.. :D)

Do městečka Mystic Falls se vrací jeho původní obyvatel, 160 let starý upír Stefan Salvatore (Paul Wesley). Vrátil se z toho důvodu, aby poznal mladou smrtelnou dívku Elenu Gilbert (Nina Dobrev), která mu připomíná jeho starou lásku Katherine. Jenže Stefan není sám kdo se vrací do svého rodného městečka - ukáže se i jeho bratr Damon (Ian Somerhalder), který mu před dávnými časy zapřísahal, že mu udělá ze života peklo. Oba bratři byli totiž zamilovaní do Katherine a Damon se chce s Elenou také víc sblížit. Pro koho se tedy Elena nakonec rozhodne? Dozví se tajemství, že jsou upířího původu? Postupem času se však v Mystic Falls začnou vyskytovat také závažnější problémy než jen prostá sourozenecká rivalita. Dokáží bratři Salvatorovi odhodit staré spory za hlavu a spojit se proti hrozbám, které neustále ohrožují jejich rodné město?

Epizody ke stažení naleznete zde:

200 Pounds Beauty

28. dubna 2012 v 21:05 | XTifa
Našla jsem si novou zálibu - koukání na korejské filmy :D Jako první jsem se podívala na dorama 200 Pounds Beauty. Ten film mi hned ze začátku padnul do oka, tak jsem si ho stáhla a vůbec toho nelituji! :) Je úžasnej..asi hlavně díky tomu, že se tam zpívá a herci mi jsou sympatičtí ^^ A co že se tedy odehrává v tomto filmu?


Kang Ha-na jako každá obyčejná dívka má také svůj velký sen - chce se stát slavnou zpěvačkou. Jenže v tom má háček! Díky její vysoké váze ji nikdo nerespektuje a lidé se k ní nechovají zrovna nejlépe - hlavně populární 'zpěvačka' Amy, které propůjčuje na jevišti svůj hlas a ona za to sklízí velké poklony! Zpočátku je Ha-na šťastná, že může zpívat, ale její radost se rázem vytratí, když se dozví, že je jenom využívána pro svůj talent a nikdo si ji kvuli jejímu vzhledu neváží. Nešťastná Ha-na se všem vytratí z očí, rozhodne se skončit svůj starý život a podstoupit plastickou operaci celého těla za každou cenu - aby byla krásná a oblíbená a hlavně, aby získala srdce Sang-juna, jejího šéfa, do kterého je tak zamilovaná. Z Ha-ny se stává štíhlá překrásná dívka, která vyzkouší štěstí prorazit jako neznámá zpěvačka Jenny. Vznikla nová celebrita! Co na to ale Sang-jun? Dozví se, že Ha-na a Jenny jsou stejná osoba? Přizná se Ha-na (Jenny) ke svému velkému tajemství? Vše se dozvíte v tomto krásném romantickém filmu plným vtipných scének, ale i těch smutných.

Film si můžete stáhnout ZDE (obsahuje i české titulky).

Tady je písnička, která se mi z filmu nejvíce líbí ^^ Kim-Ah Joong rules!! :D

Tekken Blood Vengeance - recenze + film online

5. prosince 2011 v 17:25 | XTifa
Konečně jsem měla tu čest shlédnout tento úžasný film od japonské společnosti Namco! :) Nebýt Lucy-san a jejího blogu, nevěděla bych, že je tento film na internetu už ke stažení. Moc děkuji, že jsi se o tom zmínila! :) A pro vás ostatní, co jste ještě tento film neviděli, tu mám vlastní recenzi a přikládám sem odkaz ke shlédnutí online s českými titulky. ;)


Příběh začíná na jednom dálničním provozu střetnutím sester Williamsových, Anny a Niny. Jak to všichni známe, následuje sesterská bitka, přičemž se Nině podaří uniknout pryč. Anna zjistí, že Nina měla stejné poslání a jde o tom informovat svého kolegu Kazuyu, hlavu společnosti G Corporation. Nina na druhou stranu pracuje s Jinem, který se stal hlavním šéfem společnosti Mishima Zaibatsu. Oba týmy vydávají své tajné špióny na akademii v Kjótu, aby prověřili studenta Shina Kamiya. Anna si jako svého pěšáčka vybrala mladou čínskou studentku Ling Xiaoyu, která je nucena opustit svou školu Mishima Polytechnic High School a přihlásí se jako nová studenka na již zmíněnou univerzitu v Kjótu. Nina s Jinem pro stejný úkol vybrali robota v lidské podobě jménem Alisa Bosconovitch. Xiayou se nejprve na nové škole seznámí s učitelem Lee Chaolanem, který má tu smůlu, že ve třídě nemá žádné studenty. Když se Ling vydá ven pátrat po Shinovi, cestou do ní nechtěně vrazí již zmiňovaná Alisa. I přes jejich pátrání za stejným cílem se obě stanou kamarádkami, ale pouze až do doby, kdy je Shin zajat neznámým útočníkem. Alisa je přesvědčená, že za jeho únos může společnost G Corporation a začne na Xiaoyu útočit. Dojde k obávanému souboji mezi děvčaty, který jsme mohli spatřit v traileru. Nakonec se ukáže, že Alisa je robot, ale ona sama věří, že má lidské vlastnosti a ušetří tak Xiaoyu na životě. Ling se vykašle na Annu a její G Corporation a společně s Alisou prchají do sídla Lee Chaolana. Zde Alisa a Xiaoyu nakonec zjistí, že na Shinovi a jeho spolužácích byly provedeny genetické experimenty. Obě si myslí, že právě rodina Mishimů hledá Shina, jediného přeživšího, za účelem získání jeho nesmrtelnosti. Nakonec zjistí, že to byl ve skutečnosti promyšlený plán Heihachiho Mishimy. Alisa s Xiayou jdou pátrat po Shinovi a až ho najdou, netuší, že nalákají pod jednu střechu celou rodinku Mishimů. Shinovo jediný poslání bylo zneškodnit Heihachiho, ale to se mu bohužel nepovedlo. Nakonec umírá jako obyčejný člověk. Poté následuje obávaná epic bitva mezi Heichachim, Kazuyou a Jinem. Jin se stává vítězem, ale musel využít svou skrytou sílu ďábla. Jenže Heihachi se ještě nevzdává a využije staré duchy Mokujinů k tomu, aby vyhubil veškeré lidstvo. Alisa, rozdrcená skoro na šrot, provede svůj poslední útok, čímž Heichachiho oslabí a Jin provede poslední úder, kterým Heihachiho konečně pošle do nejhlubších pekel. Na konci filmu Jin řekne Xiaoyu, že bude čekat na další výzvu a poté odejde. Tímto příběh hasne. Po titulkách následuje ještě krátká sekvence, kdy se Alisa a Xiaoyu domlouvají na dalším turnaji Tekken.

Pokud jsem někde napsala nesmysly, moc se za to omlouvám, ale po prvním shlédnutí nebylo pro mě moc lehké pochopit děj. Když se na to kouknu znova, třeba to napíšu výstižněji. Ale tak doufám, že vám tato "stručná" recenze stačí. xDD

Nejde mi sem vložit video, takže sem vkládám odkaz.

Sucker Punch - recenze + film online

15. října 2011 v 18:09 | XTifa
Fajn, konečně jsem se na to podívala i já. No jo, jsem opoždilec, ale čekala jsem až ten film bude na internetu ke stažení a hlavně s cz dabingem. Já proti titulkám nic nemám, ale když se chci podívat na film, tak nechci zmeškat vše co se tam děje kvuli čtení. Takže.. musím říct, že děj je vysloveně o ničem, ale jinak mám celkově z filmu pěkný zážitek. :) Sice nemá šťastný konec, ale i tak je skvělý. Nejvíc se mi pochopitelně líbily scény s přechodem mezi fantazií a realitou a taky soundtrack. A samozřejmě bez Emily Browning by to nebylo ono, ona je skvělá herečka. :D Hrála tam také jistá Vanessa Hudgens, kterou nemusím, ale překousla jsem to. Přikládám sem svou recenzi a odkaz na film, ačkoliv je ve špatné kvalitě a s titulkama, ale lepší zdroj jsem nenašla.


Hlavní hrdinkou filmu Sucker Punch je dvacetiletá dívka BabyDoll, která je za smrt své mladší sestry odvezena do Lennoxova domu pro mentálně postižené. Pravdou však je, že její vraždu měl na starosti jejich nevlastní otčím, ale svedl to na BabyDoll, která za nic nemůže. Lidem, kteří vedou ústav pro postižené, nařídil, aby BabyDoll provedli operativní zákrok, při kterém jsou přerušena nervová vlákna spojujíci části mozku - takzvanou lobotomii. Kromě blázince se v tomto domě skrývá "bordel", kde děvčata tancují pro své klienty. BabyDoll je nucena tančit a prostřednictvím tance se přesune do své fanzazie, kde je seznámena s bojem o přežití. K útěku potřebuje pět věcí - mapu, nůž, klíč a oheň. Pátá věc je tajná, na kterou musí přijít sama.Také se seznámí se čtyřmi tanečnicemi - Amber, Blondie, Rocket a její sestrou Sweet Pea, které se k ní přidají a pustí se do akce. Plán se jim ze začátku daří, ale nakonec se všechno zvrtne a holky jedna po druhé umírají. Nakonec z nich zbyde jen BabyDoll a Sweet Pea. BabyDoll si uvědomí, že ona je ta pátá věc a tak se pro útěk Sweet Pea obětuje a následně je vystavena lobotomii. Celý děj končí vyprávěním, jak Sweet Pea odjíždí za svou rodinou.

Bohužel mi sem nejde vložit video, takže sem dávám opět link.

Final Fantasy: Esence života - recenze + film online

4. prosince 2010 v 12:13 | XTifa
Hah! Začíná to tu poslední dobou umírat, tak sem přidávám recenzi na FF: Esence života. Je to pěkný film, ale nenavazuje na původní sérii Final Fantasy, takže mě moc nenadchl. Kdo má zájem se kounout, máte tu link na online verzi :)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží… Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi...a co se stane dál? Mrkněte se na celý film a uvidíte! :)

Final Fantasy VII: Advent Children - recenze + film online

15. listopadu 2010 v 16:31 | XTifa
Vlastně jsem neměla v plánu sem dávat FF film, ale když o to hezky požádala Sanami-san, tak jsem jejímu přání vyhověla :) Bohužel Final Fantasy existuje jako tento film a jeho druhé pokračování pod názvem "Advent Children Complete". Při mé smůle já jsem ten druhý díl ještě neviděla a ani nevím kde ho stáhnout..bylo by lepší kdyby byl někde s cz titulkama, protože angličtině neporozumím každý slovo, natož japonštině - to je na mě moc, holku která zná jenom pár frází z anime :D A ještě existuje film "Final Fantasy: Esence života" ale to je dost od věci, netýká se to těch původních hrdinů z Final Fantasy...v budoucnu sem dám odkaz i na něj, kdo bude mít zájem :) Tak tady máte nejprve recenzi, abyste před sledováním pochopili o co tam jde :D
xtifa-world.blog.cz
FF VII: Advent children je úspěšné filmové pokračování k jedné z nejoblíbenějších japonských her FF VII. Film začíná pohledem na Midgar a jeho okolí, tedy místem, kde se děj odehrává. Ve filmu se nám objevují již známé postavy z hry a samozřejmě hlavní hrdina, introvertní Cloud Strife. Zjišťujeme, že Cloud nese trvalé následky po otrávení zmutovaným "proudem života" (life stream) a vzpomíná na své již zemřelé přátele. Tifě Lockhart, jedné z Cloudových kamarádů, jednoho odpoledne zavolá starý známý a ptá se po Cloudovi, který se straní ostatních a někam utekl. Tifa po tomto telefonátu nechá Cloudovi vzkaz a ten se po náhlém útoku na jeho osobu rozhodne přeci jenom své známé navštívit. Cloud tedy přijíždí na své motorce k horské chatě. Předstoupí před ředitele tehdy nejvýznamější společnosti Shinra. Rufus, již zmiňovaný ředitel, Cloudovi oznámí, že ho chce najmout jako bodyguarda. Cloud odmítne a vydá se hledat útočníky pod vedením hlavního nepřítele Kadaje, aby zjistil co zlého plánují..chcete vědět více? Koukněte se na film! Enjoy it :)

(Pozn. Z nějakého důvodu mi sem nejde vložit video, prozatím sem vkládám odkaz, než najdu funkční link)


Death Note movie: The Last Name - recenze + film online

16. října 2010 v 10:14 | XTifa
No takže když se mi nechce na blogu nic dělat, tak jdu doplňovat filmy do rubriky Movies :) Death Note movie určitě všichni znáte, popř. jste ho i viděli (jako já) :D Tady je taková menší recenze a pro ty, kdo tento film neviděl, tak je tu přímo odkaz ^^

Death Note: The Last Name je pokračováním prvního filmu pod názvem Death Note: The movie a je inspirováno podle komiksové předlohy. Light Yagami se konečně dostane do blízkosti L a jeho vyšetřovací skupiny. Navíc se ve světě objevuje nový Kira, který vyměnil půlku svého zbývajícího života za schopnost vidět pravé jméno každého člověka, se kterým se setká. Později se ukáže, že druhým Kirou je Misa Amane, Lightova přítelkyně. Kdyby se Light s tímto novým Kirou spojili, mohli by se celkem snadno zbavit L a všech ostatních vyšetřovatelů. Co se stane s vyšetřovatelem L a jak zabrání spojení sil obou Kirů, to zjistíte v pokračování filmu :)

 
 

Reklama

_______________________________________

free counters