Hry, které mě zaujaly

Kingdom Hearts

1. listopadu 2012 v 14:30 | XTifa

Dnes vám přináším info o hře, která by vás mohla zajímat podobně jako Final Fantasy a to sice Kingdom Hearts. Právě v tomto slavném RPG od tvůrců Square Enix můžete kromě originálných postav (Sora, Riku, Kairi a další) spatřit i postavy z již zmíněného Final Fantasy. Podle mě je hra celkem slušná a stála by za zapaření, ale má to přeci jen jeden háček a tím jsou Disney postavy. Je to hezký a roztomilý, ale neee, nemuseli je tam cpát :D Ale přeci tomu dám někdy do budoucna šanci a koupím si ji, ale jen pod podmínkou, pokud mě tam nebudou neustále v patách Gooffy nebo kačer Donald :D:D Kingdom Hearts má i své pokračování, kde jsou děcka, totiž hlavní hrdinové, trošičku starší (viz obrázek nahoře).
Před dvěma lety byla vydána i Kingdom Hearts: Birth by Sleep, což je vlastně prequel k původním dvou sériím. Hlavními postavami jsou zde Aqua, Ventus a Terra a děj ve hře probíhá 10 let nazpět. Jinak hra KH I a II je na platformu PS2, Birth by Sleep je pouze na PSP. Existují i jiné vedlejší tituly (např. KH: Chain of Memories), ale tyto tři jsou takové hlavní. Okay, tak myslím, že vážně neudělám chybu když si ji koupím :D Hlavně ten openingový song od těchto her je táák epický :3

Trailer na Kingdom Hearts I - http://www.youtube.com/watch?v=NVXGKfxWAI4
Trailer na Kingdom Hearts II - http://www.youtube.com/watch?v=VhwXjqSEobI
Trailer na Kingdom Hearts: Birth by Sleep - http://www.youtube.com/watch?v=35yH1e0YdEc

The Last Story

25. dubna 2012 v 17:20 | XTifa

Jedna z mála nových her, která mě strašně zaujala! *_* Grafika a prostředí se nesmírně podobají stylu od tvůrců Final Fantasy..no aby ne, když se na této hře právě podíleli! Přesněji Hironobu Sakaguchi, tvůrce této slavné ságy :D Avšak zjistila jsem, že tato hra vychází jen na Nintendo Wii..taková škoda :/ Stačila jsem si prohlídnout jen jednu recenzi v pořadu RE-PLAY a už si to moc chci zapařit :D

Tak jsem si něco o té hře přečetla na internetu a zjistila jsem, že příběh je rozdělený na kapitoly, jak to bývá v knihách. Hlavním hrdinou je mladý muž-sirotek Zael, který se spřátelí s druhým samotářem Darganem a se svou žoldáckou skupinou se vydávají na dobrodružnou cestu do ostrova Lazulis, kde Zael postupně získá speciální schopnosti a o pár kapitol později se zamiluje do neznámé dívky (řekla bych, že to bude Calista). Nechybí akce, romantika ani dobrodružství.. prostě typické japonské RPG.

Street Fighter VS Tekken Artworks

22. dubna 2012 v 12:09 | XTifa

OH MY GOD! To jsou tak nádherné plakáty! *_* Nejradši bych si je všechny vytiskla a nalepila na zeď, jenže moje tiskárna stávkuje s barvama, takže nic no. Tyhle se firmě Namco fakt povedly! :) Jsou sice na internetu už dávno, ale já je našla teprve včera :D Pro fanoušky těchto dvou her je to další kolekce do sbírky ^^

Soul Calibur III - wallpapers

9. ledna 2012 v 18:59 | XTifa
Tady jsou ty slibovaný wallpapery ^^ Uvažuji nad tím, že si tu hru koupím..aspoň mi to vrátí ty starý zlatý časy xDD Jinak ta Cassandra (pokud ji píšu dobře) je mi strašně sympatická - to je ta holka s krátkýma blond vlasama. n_n Asi kámoška Sophitie :D Jinak trošičku jsem pozměnila design blogu (bylo by trapný ponechat si tu ten vánoční xDD).


Soul Blade - hra mého dětství! :3

7. ledna 2012 v 17:49 | XTifa
(Na obrázku Sophitia a Seung Mina)

Už je na čase, abych se rozepisovala i o jiných hrách, než je Final Fantasy či Tekken. Tentokrát budu také přidávat články s tématikou Soul Blade / Soul Calibur. Tento týden jsem si na ni zvláštním způsobem vzpomněla (no vlastně mi začala hrát v hlavě ta úvodní písnička xD). Jak já jsem tuhle hru od firmy Namco milovala! Pařila jsem ji pořád dokolečka, soundtrack byl chytlavý a postavy byly taky sympatický. :) Nejradši jsem měla charaktery Seung Mina, Sophitia, Hwang, Mitsurugi, Sigfried, Taki a Cervantes (to jeho BLEH BLEH BLEH je nezapomenutený! n_n). Jenom je škoda, že v novějších dílech už Hwang není...byl moje nejoblíbenější mužská postava vůbec. :D Hrála jsem jenom tento první díl na Playstation, ostatní mě už nenadchly k tomu, abych si je koupila. Jednička byla prostě mástrpís! :D Jo a ještě jeden dodatek - Soul Blade vznikl o dva roky dřív než Final Fantasy VII. Příště sem přidám nějaké ty wallpapery ze Soul Calibur III, protože jsem je jako jediné našla. :)

Opening hry Soul Blade - nejlepší xDD Ještě kdyby se ta písnička dala někde stáhnout :3

.

Tekken 6 - wallpapers

21. října 2011 v 18:15 | XTifa
Tak a je tu další sada wallpaperů z Tekkena, tentokrát ze šestého dílu. :) Mám pocit, že to tu začíná tak trochu upadat, protože už nemám nápady o čem bych mohla na blogu psát...kdybych sem dávala pořád wallpapery ke stažení, vadilo by vám to? :D Mám v plánu sem dát ještě ty dějiny FFVII a to je asi vše. Kdyžtak mi něco navrhněte, já si nevím rady co dál přidávat.

Final Fantasy postavy ve hře Ehrgeiz: God Bless the Ring!!

28. července 2011 v 14:01 | XTifa
Proč mi nikdo neřekl, že postavy z FF jsou i v jiný hře (kromě Kingdom Hearts) než Final Fantasy? xD Narazila jsem na to včera večer, když jsem si četla na netu Cloudovu biografii *njn* :D Ehrgeiz: God Bless the Ring je bojovka, něco jako Tekken, akorát tam můžete bojovat z různého úhlu pohledu. Jsou tam na výběr jenom postavy z FFVII, protože tato hra vyšla jeden rok poté co vyšel sedmý díl FF (mě to nevadí, protože sedmička je můj nejoblíbenější díl xD)

Originální hratelné postavy - Ken Mishima, Han Daehan, Prince Doza, Yoko Kishibojin, Lee Swuwen, Sasuke (xD), Dasher Inoba, Jo the Wolf Girl, Koji Masuda, Clair Andrews, Django/Red Scorpion

Final Fantasy hratelné postavy - Cloud Strife, Tifa Lockhart, Sephiroth, Vincent Valentine, Yuffie Kisaragi a Zack Fair...(chybí mi tam Aeris T-T)

Artwork postav ve hře:

(na obrázku zleva Sephiroth, Vincent, Cloud, Zack, Tifa, Yuffie)


Ukázka hry:

Tekken - info, recenze

24. října 2010 v 17:41 | XTifa

Tekken (japonsky železná pěst) je jednou z nejúspěšnějších bojovek, kterou svět zná. Tuhle světově známou hru vytvořila firma Namco v Japonsku (také vytvořila hry jako SoulCalibur, Pac-man či Dead by Degrees). Hlavními postavami této hry jsou Kazuya Mishima a Heihachi Mishima, kteří pořádájí turnaj The King of Iron Fist Tournament. Znamená to, že se zápasníci ze všech krajů světa tohoto turnaje účastní a bojují o tento titul - jen ten nejlepší vyhraje! Hra má několik epizod a v každé z nich máte k dispozici několik nových postav. Hra je obohacená i svým nadupaných soundtrackem, který se vztahuje ke každé aréně, ve které zápasníci proti sobě soupeří.

Tekken vyšla jako platformová záležitost pro konzole Sony. Představuje velmi úspěšný projekt 3D bojových her s množstvím postav, každá s jinými vlastnostmi. Hráč má na výběr několik herních modů např. hra proti počítači (ve hře nazvané CPU), hra proti živému hráči (ve hře nazvané 2P), bonusové mezihry nebo výpravný mód s dějovou linií. Kromě mnoha nastavení vlastností herního prostředí (počet kol, čas na kolo apod.) lze zvolit též různé obtížnosti protivníků.
Na rozdíl od veliké škály her, které v tomto žánru vznikaly a vznikají, Tekken představuje zajímavou hru, kde je možné naučit se velké množství kombinací úderů (combo) a ty potom takticky využívat. Není to pouze "bezduchá mlátička", kde rozhodují rychlé prsty a přesné rány. Boj v Tekkenu má svůj rytmus, svůj puls, nutí hráče přemýšlet. Je možné používat nejen údery a kopy, ale i přehozy, páky a úchopy, úkroky a bloky.
Postavy v této hře poměrně kopírují reálné bojové styly (např. Hwoarang a jeho Taekwondo nebo Eddy Gordo a Capoeira), dokonce je možné spatřit paralely mezi reálnými a herními postavami (Law - Bruce Lee, Lei Wulong - Jackie Chan). Každá z postav má svůj vlastní příběh, který se s každým dílem ubírá kupředu. Některé postavy mizí, aby se objevili v následném díle nebo získali své nástupce.
 
 

Reklama
_______________________________________

free counters